×

Niespodzianka czekała na załogę karetki. „Nie powiem, zrobiło się bardzo miło”

Niespodzianka dla załogi karetki — to tylko mały gest, ale czasem przecież właśnie tyle wystarczy, żeby ktoś poczuł się doceniony i zauważony. Tak stało się właśnie w tym przypadku. „Są na świecie dobrzy ludzie” — czytamy w komentarzach.

Najbardziej niedoceniany zawód w Polsce?

To oni jako pierwsi docierają do potrzebującego, to dzięki nim niejednokrotnie udaje się uratować czyjeś zdrowie i życie. Ale gdy mówi się o podwyżce płac dla pracowników służby zdrowia, ich wymienia się na szarym końcu. Praca załogi karetki należy do najcięższych, najbardziej potrzebnych, a zarazem najbardziej niedocenianych w kraju. Na przestrzeni lat niewiele się w tej kwestii zmieniło. Ale gdy wybuchła pandemia, wszyscy na nowo sobie przypomnieli o tych, którzy po prostu po cichu robią swoje, walcząc na pierwszej linii frontu. Jednak po oklaskach, podziękowaniach i miłych gestach, znów pojawiła się szara codzienność. A ta pełna jest nie tylko trudnych wyzwań, ale i wielu zmagań z ludzką naturą: butą, arogancją, egoizmem, niewdzięcznością, a czasem zwyczajnie także… głupotą.

Czy pensja rekompensuje ratownikom medycznym trudy tej pracy? Średnia miesięczna pensja ratownika medycznego wynosi ok. 3600 zł brutto, od 20 do 25 zł za godzinę pracy.

Niespodzianka dla załogi karetki

Na szczęście zdarzają się takie sytuacje, w których załoga karetki spotyka się ludzką życzliwością. Jedną z nich opisał fanpage „Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja”. To kolejny dowód na to, że czasem naprawdę niewiele trzeba, by sprawić komuś przyjemność. Większość z nas lubi przecież niespodzianki, a zwłaszcza w takim wydaniu.

Dzisiaj przytrafiła Nam się miła niespodzianka. Pojechaliśmy po pacjenta na szpital covidowy w Katowicach – mieliśmy go przewieźć na OIT (Oddział Intensywnej Terapii – red.) innego szpitala

– pisze Łukasz.

Po załadowaniu pacjenta do karetki ruszam pewnym krokiem za kółko a tam taki widok… Nie powiem, zrobiło się bardzo miło.

Widać są jeszcze ludzie, którzy doceniają Nasza pracę

Z Ratowniczym Pozdrowieniem Łukasz

– czytamy.

Przy drzwiach samochodu ktoś zostawił torebkę z kawą i czekoladkami. Ten miły gest wystarczył, żeby wywołać uśmiech na twarzy…

Pod postem pojawiło się wiele budujących komentarzy.

Jest nadzieja na człowieczeństwo w człowieku 😁😁😁👍👍👍i serce żywe nie martwe w żywych.❤️❤️❤️.

Mały duży gest

Są na świecie dobrzy ludzie

– piszą internauci.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij