×

Chce pomóc osobom chorym na demencję i Alzheimera. Kiedy poznasz jego metodę, zaniemówisz z wrażenia…

Życie osób, które na co dzień muszą zmagać się z chorobą nie jest łatwe, dlatego tak ważne jest dla nich wsparcie i pomoc innych osób. I nie chodzi mi tu jedynie o krewnych i przyjaciół, ale i specjalistów, którzy robią wszystko, aby pomóc swoim pacjentom.

Do tego grona należy również terapeuta Jean Makesh, który pomaga chorym na Alzheimera i demencję. Sposób, w jaki to robi, odbiera mowę. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Lantern of Chagrin Valley to niesamowite miejsce, które powstało z myślą o chorych na Alzheimera i demencję. Dom opieki mieści się w Chagrin Falls, w stanie Ohio.

niesamowity-dom-opieki1

Wnętrze budynku przypomina osiedle z 1940 roku. Nie brakuje tu uroczych domków z werandami oraz miejsc gdzie można usiąść i porozmawiać.

System światłowodów zamontowany w suficie, tworzy niesamowitą atmosferę, odtwarzając światło dzienne i gwiaździste niebo nocą.

niesamowity-dom-opieki2

Tworząc to miejsce zadbano o każdy element. Zielone podłogi przypominają trawę, a dzięki efektom dźwiękowym, można usłyszeć tu m.in. śpiew ptaków.

„Każda mała rzecz, którą możecie zobaczyć, ma wartości terapeutyczne” – wyjaśnia News-Herald, terapeuta Jean Makesh.

niesamowity-dom-opieki3

Po tym jak terapeuta zrozumiał jak ważne w procesie leczenia jest kontrolowanie otoczenia (chorzy nie czują gniewu i lęku) postanowił stworzyć obiekt, który spełniałby wszystkie te wymogi.

Dom opieki zapewnia swoim mieszkańcom bogaty i zróżnicowany plan zajęć, dzięki czemu chorzy mogą zachować podstawowe funkcje i umiejętności.

niesamowity-dom-opieki4

„Zabieram ich do przeszłości. Tworzę kapsułę czasu. Umożliwiam im zrozumieć wszystko to, co dzieje się dookoła.”-  mówi Makesh.

Terapeuta ma nadzieję, że jego sposób działania przyniesie pozytywne efekty, dzięki czemu życie osób chorych na demencję i Alzheimera będzie łatwiejsze. Co więcej, wierzy, że uda się spowolnić postępy choroby.

niesamowity-dom-opieki5

A Ty co sądzisz o tym niesamowitym miejscu? Czekam na Twoją opinię w komentarzach poniżej.

Może Cię zainteresować