×

29-latek na wózku inwalidzkim wykorzystał 5-letniego chłopca. Wszystko nagrał telefonem

29-letni Tomasz Ł. jest oskarżony o gwałt na 5-latku. Miał dopuścić się ohydnych czynów mimo swojej choroby. Sprawa się przeciąga, więc mężczyźnie kończy się wyrok za poprzednie zbrodnie. Już niedługo 29-latek mógł znaleźć się na wolności. Sąd właśnie podjął decyzję, że niepełnosprawny pedofil zostanie w wiezieniu.

Przerwa w odsiadce ze względu na stan zdrowia

W 2016 roku policja rozpracowywała siatkę pedofilską działającą na terenie całej Europy. Jedną ze schwytanych wówczas osób był Tomasz Ł. ze Świdnicy. Mężczyzna miał właśnie przerwę w odsiadywaniu 6-letniej kary więzienia za gwałt na innym dziecku. Zwyrodnialec przebywał na wolności przez swoją chorobę. Tomasz Ł. ma stwardnienie rozsiane i jeździ na wózku, a w więzieniu jego stan bardzo się pogorszył.

Niepełnosprawny pedofil znowu zgwałcił

Niestety na wolności znów dopuścił się przerażającej zbrodni. Policjanci ustalili, że wykorzystał 5-letniego syna sąsiadki. Tomasz Ł. miał zgwałcić chłopca 3 razy. Jeden z tych obrzydliwych czynów nagrał swoim telefonem.

Po złapaniu pedofila ze Świdnicy sąd zadecydował, że wróci za kratki, by odsiedzieć resztę wyroku za poprzednie zbrodnie. Właśnie wtedy zaczęły się problemy systemu więziennego z oskarżonym. Mianowicie, która placówka mogła zapewnić warunki odpowiednie do jego stanu zdrowia?

Niepełnosprawny pedofil czekał na proces 3 lata

29-latek najpierw trafił do aresztu w Gdańsku. Ostatecznie znalazł się na dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych oddziale terapeutycznym w Łodzi. Właśnie przez te zmiany miejsca pobytu pedofila, sądy przerzucały się jego sprawą. Na tyle długo, że Tomaszowi Ł. skończył się wyrok za poprzednią zbrodnię. Mógł wyjść na wolność już 6 listopada.

Jednak 25 października jego sprawy ruszyły w dwóch sądach. W świdnickim rozpoczął się proces o gwałt na 5-latku, natomiast w Łodzi rozstrzygała się kwestia jego pobytu na najbliższy czas. Było możliwe, że mężczyzna będzie objęty ustawą o bestiach, a co za tym idzie, znajdzie się w ośrodku w Gostyniu.

Niepełnosprawny pedofil zostanie w więzieniu

Tak się jednak nie stanie, a przynajmniej nie do czasu zakończenia sprawy gwałtu przed sądem na Dolnym Śląsku. Sprawę skomentował Paweł Sydor z Sądu Okręgowego z Łodzi:

Sąd zawiesił postępowanie w przedmiotowej sprawie na podstawie art. 177 par. 1 pkt 4 kpc, zgodnie, z którym sąd może zawiesić postępowanie, jeżeli ujawni się czyn, którego ustalenie w drodze karnej lub dyscyplinarnej mogłoby wywrzeć wpływ na rozstrzygnięcie. Nadto Sąd oddalił wniosek Prokuratora o udzielenie zabezpieczenia poprzez umieszczenie w odpowiednim – stosownie do ustawy z listopada 2013 roku ośrodku

Na pierwszej rozprawie w sprawie gwałtu na 5-latku Sąd w Świdnicy musiał zadecydować o najbliższej przyszłości mężczyzny. Ostatecznie zapadła decyzja o aresztowaniu tymczasowym przynajmniej do stycznia 2020 roku. Na czas trwania procesu pedofil ma przebywać na oddziale szpitalnym więzienia w Gdańsku.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij