×

Niepełnosprawni sportowcy komentują słowa Mazur. Nie do końca zgadzają się z jej postawą

W ostatnich tygodniach jest bardzo głośno o jednej z uczestniczek „Tańca z Gwiazdami”. Tym razem nie chodzi o Justynę Żyłę, która już pożegnała się z programem. Teraz sporo emocji wzbudza Joanna Mazur, a dokładniej jej sytuacja finansowa.

Skandaliczne warunki

Joanna Mazur należy go grona niepełnosprawnych sportowców. W odcinku „TzG” z 5 kwietnia wyemitowano materiał, który wzbudził wiele kontrowersji. Pokazano w nim, że niewidoma lekkoatletka mieszka w bardzo złych warunkach.

Fani programu uznali, że to nie do pomyślenia, żeby multimedalistka mistrzostw świata i europy żyła w taki sposób. Dlatego, w spontanicznych internetowych zbiórkach zebrali już 250 tys zł na nowe mieszkanie dla niepełnosprawnej sportsmenki.

Niepełnosprawni sportowcy są oburzeni

W sprawie wypowiedziało się już Ministerstwo Sportu i Turystyki, które twierdzi, że Joanna Mazur dostaje dużo wyższe środki, niż zaprezentowano to w programie. Krytycznie do postawy niewidomej biegaczki ustosunkowało się także środowisko niepełnosprawnych sportowców:

Po wyemitowaniu ostatniego odcinka programu »Taniec z Gwiazdami – Dancing with the Stars« w dniu 05.04.2019 roku i przedstawieniu w mediach sytuacji, w jakiej znajduje się Joanna Mazur, czujemy się w obowiązku zabrać głos w tej sprawie […] Nie chcemy, by był utrwalany wizerunek osoby niepełnosprawnej, jako liczącej na litość innych ludzi. My, jako środowisko sportowców niepełnosprawnych, chcemy być traktowani na równych zasadach. Wszyscy ciężko pracujemy na nasze sukcesy. Czasami wiele lat

W bardzo podobnym tonie wypowiedzieli się także przedstawiciele Rady Zawodników w Polskim Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Twierdzą, że uczestniczka „TzG” jest bardzo faworyzowana:

Pierwsze swoje sukcesy na arenie międzynarodowej Joanna Mazur odniosła w 2016 roku. Jest to zaledwie okres trzech lat. Wielu zawodników reprezentuje nasz kraj od dłuższego czasu i są to zawodnicy, którzy mogą pochwalić się znacznie wyższymi osiągnięciami niż Joanna, chociażby medalami igrzysk paraolimpijskich. Nikt nigdy jednak nie odnosił się tak pretensjonalnie w kierunku instytucji wspierających, wymagając coraz więcej

Myślicie, że Joanna Mazur rzeczywiście rozminęła się z prawdą mówiąc o swojej sytuacji?

zamknij