×

Niepełnosprawna mama martwiła się, jak poradzi sobie z opieką nad dzieckiem. Wtedy on wynalazł TO!

Podczas, gdy nasza bohaterka miała zaledwie 5 lat, została postrzelona w dolną część ciała, tracąc w ten sposób czucie w nogach. Niestety, została skazana na poruszanie się za pomocą wózka.

Trzydzieści lat później, Sharina spodziewała się narodzin swojego pierwszego dziecka. Kobieta nie spała jednak spokojnie. Wiedziała, że jest zależna od wózka i martwiła się, jak będzie opiekować się dzieckiem. Wtedy pojawił się ten 16-latek, Alden Kain – student z Detroit…

Młody chłopak dostał za zadanie stworzenie wyjątkowego urządzenia, które jednocześnie będzie służyło Sharinie i jej dziecku w codziennych czynnościach.

Kain opracował wiele wzorów. Ostatecznie zdecydował się na wersję, w której dziecko będzie zwrócone w kierunku osoby poruszającej się na wózku.

niepelnosprawna-mama-2

Co najważniejsze, mama poruszająca się na wózku, bez problemu może połączyć wózek dziecka ze swoim.

niepelnosprawna-mama-4

„To było bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące, gdy widziałem Sharinie używającą zaprojektowanego przeze mnie wózka.” – powiedział dziennikarzom Alden.

wheelchair-stroller-disabled-mom-alden-kane-gif-5

Praca nad wózkiem zajęła chłopakowi 6 miesięcy. W ciągu tego czasu stworzył doskonałe narzędzie, które bez wątpienia ułatwi wielu niepełnosprawnym mamom opiekę nad ich dziećmi.

Poniższe nagranie pokazuje, w jak prosty sposób łączymy dwa wózki ze sobą.

Może Cię zainteresować

zamknij