×

Niemiecki minister popełnił samobójstwo przez koronawirusa! Miał dość kryzysu

Niemiecki minister popełnił samobójstwo! Wszystko wskazuje na to, że Thomas Schaefer odebrał sobie życie z obawy o skutki trwającego kryzysu epidemicznego. Nie mógł znieść również nadmiaru obowiązków, które na niego spadły w ostatnim czasie.

Niemiecki minister popełnił samobójstwo przez koronawirusa?

Na zwłoki należące do 54-letniego Thomasa Schaefera natrafiono w sobotę. Leżały w pobliżu torów kolejowych w miejscowości Hochheim niedaleko Frankfurtu nad Menem. Śledczy wstępnie podejrzewają, że doszło do samobójstwa. Polityk miał rzucić się pod rozpędzony pociąg.

Schaefer był ministrem finansów landu Hesja. Należał do chadeckiej partii CDU, w której od 10 lat był odpowiedzialny za finanse regionu. To właśnie na terenie kraju związkowego Hesja leży Frankfurt, uchodzący za centrum finansowe Niemiec. Miasto jest siedzibą Europejskiego Banku Centralnego, jak również większości niemieckich banków.

Zmarły polityk miał żonę i dwoje dzieci. Jak zdradził Volker Bouffier, szef regionalnego rządu, Schaefer był w ostatnim czasie przemęczony nadmierną pracą i zbyt dużą ilością obowiązków.

Schaefer pracował „dzień i noc”, aby pomóc przedsiębiorstwom i zatrudnionym przystosować się do skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa.

Bouffier twierdzi, że minister finansów miał w ostatnim czasie sporo zmartwień związanych z obawą, czy uda mu się spełnić oczekiwania społeczeństwa dotyczące pomocy finansowej.

Muszę założyć, że te obawy go przytłoczyły. Najwyraźniej nie umiał znaleźć wyjścia. Był w rozpaczy.

Do tej pory w Niemczech potwierdzono ponad 52 500 przypadków zakażenia koronawirusem. 389 osób zmarło z powodu choroby Covid-19.

Samobójstwa związane z koronawirusem

To nie pierwszy przypadek wpływu epidemii koronawirusa na psychikę ludzką. Niecałe 2 tygodnie temu samobójstwo popełnił Wojciech Rokita. Co skłoniło profesora do odebrania sobie życia? Prawdopodobnie informacja o tym, że jest nosicielem koronawirusa oraz fala krytyki, która wylała się na niego w Internecie.

We Włoszech miały miejsce liczne przypadki samobójstw wśród pielęgniarek, które nie wiedząc, że są zakażone, nadal pracowały narażając życie pacjentów.

Przedłużające się zamknięcie w czterech ścianach sprawia, że u ludzi pojawiają się zaburzenia psychiczne. Osoby, które chciałyby porozmawiać o swoich problemach z psychologiem, mogą skorzystać z tzw. Kryzysowego Telefonu Zaufania o numerze 116 123, który działa codziennie w godzinach od 14:00 do 22:00. 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować