×

10 najniebezpieczniejszych krajów dla kobiet. Przemoc fizyczna i gwałty są na porządku dziennym…

Świat stoi przed nami otworem i od możliwości aż boli głowa. Należy jednak pamiętać, że nie każde miejsce jest bezpieczne pomimo tego, że świat zmierza ku postępowi. Wciąż są kraje, w których czeka na nas wiele zagrożeń, a szczególnie niebezpieczne mogą okazać się dla kobiet.

Poniżej przedstawiamy 10 państw, w których kobiety nie mają żadnych praw i dla mężczyzn są przedmiotami. W tych miejscach świata każdego dnia handel kobietami, gwałty, przemoc i przedmiotowe traktowanie kobiet jest na porządku dziennym.

Kolumbia

Domestic Violence

Jest to niewątpliwie jeden z najniebezpieczniejszych krajów na świecie jeśli chodzi o odsetek ataków na kobiety. Do dziś zdarza się wiele przypadków oblewania kwasem, gwałtów i zmuszania do prostytucji. Jedynie w 2015 roku zarejestrowano 45000 przypadków przemocy domowej. Do tego raczej nie ma co liczyć na sprawiedliwość.

Afganistan

Domestic Violence Awareness photoshoot

Około 87% kobiet jest niewykształcona, a ponad 75% zmuszana jest do wczesnego małżeństwa między 15 a 19 rokiem życia. Jest to kolejny kraj, w którym odnotowuje się skrajny poziom przypadków przemocy domowej, a wskaźnik umieralności kobiet to 400 z 100000.

Indie

The Cost of Domestic Violence

Piękny kraj, nadal jednak niebezpieczny. Wysoki odsetek gwałtów, również zbiorowych, przemocy domowej i handlu ludźmi. W ciągu zaledwie 30 lat odnotowano 50 milionów aborcji, większość z nich pochodziła z gwałtu.

Kongo

Victims of Domestic Violence

Zgodnie z danymi, Kongo ma najgorszy wskaźnik przemocy związanej z płcią. Około 1150 kobiet każdego dnia jest gwałcona. Dane są bezlitosne.

Somalia

Galkayo:  Vulnerable in a volatile land

Kraj, w którym nie ma prawa ani zasad. Molestowanie i gwałty są na porządku dziennym, uznawane za coś normalnego. Narządy płciowe kobiet często są okaleczane, a wskaźnik śmiertelności kobiet jest bardzo wysoki. Również tutaj ślub z małoletnią dziewczynką jest czymś powszechnym.

Pakistan

https://flic.kr/p/8CSfyY

Wczesne i przymusowe małżeństwa, kamienowanie, ataki kwasem to wiodące problemy, z którymi musi borykać się kobieta w tym kraju. Około 1000 kobiet rocznie staje się ofiarą kamienowania „w imię honoru”. Większość kobiet staje się ofiarami przemocy domowej.

Kenia

HOA blog

Kobiety w Kenii nie mają żadnych praw. Edukacja nadal jest na skandalicznym poziomie, mąż jest bardziej właścicielem niż partnerem. HIV jest również typowym problemem tego kraju, a kobiety nie mają żadnej władzy nad własnym życiem.

Brazylia

Domestic Violence

Według danych, w Brazylii co 15 sekund kobieta staje się ofiarą ataku seksualnego, a co 2 godziny jest mordowana.

Egipt

Each year approximately one in four teenage girls reports verbal, physical, emotional or sexual abuse.

Napaści na tle seksualnym są tak powszechne, że nawet turyści muszą się z nimi konfrontować. Kobiety są źle traktowane i właściwie nie mają żadnych praw. Jeśli chodzi o kwestie rozwodu, dziedziczenia i opieki nad dzieckiem, nie mają do powiedzenia nic, o wszystkim decyduje mąż.

Meksyk

Domestic Violence

Odnotowano wiele przypadków zaginięć kobiet. Niestety, struktura prawna również zawodzi i kobiety często padają ofiarami przemocy domowej. Na pomoc raczej nie mają co liczyć.

Trudno uwierzyć, że w tak rozwiniętym świecie, który uważamy za cywilizowany, nadal dzieją się takie rzeczy, gdzie ludzkie prawa nie znaczą nic.

Może Cię zainteresować

zamknij