×

Nie żyje Zofia Bielewicz. Grała m.in. w serialu „Świat według Kiepskich”

Nie żyje Zofia Bielewicz. Aktorka grała między innymi w kultowym serialu Polsatu „Świat według Kiepskich”, gdzie wcielała się w rolę Malinowskiej. Artystka zmarła w wieku 93 lat.

Nie żyje Zofia Bielewicz – serialowa Malinowska

Czarna seria związana z serialem „Świat według Kiepskich” wciąż trwa. Niestety w ostatnim czasie pożegnaliśmy wielu aktorów, którzy grali w tej kultowej produkcji. Tym razem odeszła wybitna aktorka Zosia Bielewicz. Wcielała się ona w postać Malinowskiej (którą grała również także nieżyjąca Zofia Czerwińska). Epizodycznie wystąpiła też w „Pierwszej Miłości”.

Smutną wiadomość przekazał właśnie Teatr Kochanowskiego w Opolu. Na stronie placówki możemy przeczytać:

Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem.

Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. W 1974 roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zagrała ponad 140 ról, z czego 132 w naszym teatrze. Tutaj zagrała swój ostatni spektakl – „Córki powietrza. Sen Balladyny”.

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru.

Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna

Klątwa zawisła nad serialem „Świat według Kiepskich”?

Być może nie wszyscy z Was wiedzą, ale jest to już 9 osoba związana ze „Światem według Kiepskich”, która zmarła w ostatnim czasie. Można by odnieść wrażenie, że nad produkcją zawisła jakaś złowroga klątwa. Przerażające jest to, że łącznie zmarło już 58 artystów związanych z popularnym sitcomem. Tylko w ostatnich dwóch latach odszedł Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch czy Dariusz Gnatowski, wcielającego się w rolę Boczka. Inny znany aktor, grający w tym serialu to Bohdan Smoleń, czyli listonosz Edzio.

Odeszły też osoby gościnnie występujące w produkcji – Witold Pyrkosz, Zbigniew Wodecki czy… Krzysztof Krawczyk.

Spoczywajcie w pokoju…

Źródła: www.facebook.com, www.se.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij