×

Nie żyje uczestniczka The Voice Kids. Dziewczynka przegrała walkę z nowotworem

Nie żyje uczestniczka The Voice Kids. 16-latka od dawna zmagała się z guzem mózgu. Dla widzów oraz produkcji programu to szokująca wiadomość. Jej występy na zawsze zapadną w pamięci fanów.

Nie żyje uczestniczka The Voice Kids

The Voice Kids to program, który niezależnie od wieku, uwielbiają wszyscy. Ludzie tak bardzo pokochali muzyczne show, że niemal każdy kraj organizuje własne edycje The Voice Kids. Ogromną popularnością cieszy się niemiecka wersja programu. Przed rokiem wystąpiła w niej nawet córka Aldony Orman. Występ 10-latki oczarował wszystkich.

Niestety niemiecka wersja The Voice Kids obfituje nie tylko w piękne wykonania piosenek, ale także w trudne chwile. Widzowie programu byli zszokowani, gdy dowiedzieli się, że ich ulubienica, 16-letnia Grace Mertens zmaga się z chorobą neurologiczną. Już trzy tygodnie temu rodzice nastolatki informowali, że jej życie po woli się kończy.

Matka Grace pisała wówczas w mediach społecznościowych:

Czas Grace z nami dobiega końca. Większość dnia przespała i prawie nic nie powiedziała. Skorzystałam z chwili, gdy odzyskała świadomość i pokazałam jej nagrania, w których śpiewacie dla niej.

Długa walka

Grace wzięła udział w talent-show w 2017 roku. Już wtedy wiedziała, że ma guza mózgu, o czym opowiadała w programie. Pomimo postępującej choroby, rewelacyjnie radziła sobie na scenie. Na przesłuchaniach wstępnych wykonała utwór „Don’t put dirt on my grave yet” zespołu Nashville Cast. Jej występ nagrodzono owacjami na stojąco.

Po zakończeniu udziału w show, nastolatka była aktywna w mediach społecznościowych. Dzieliła się z internautami informacjami o swoim stanie zdrowia. Kilka tygodni przed śmiercią napisała w sieci:

Mój guz rośnie i jest już poza kontrolą. Lekarze nie mogą nic zrobić, aby zahamować jego wzrost. Nie chciałabym tego mówić i nie chciałabym, żeby było prawdą… Planujemy mój pogrzeb i pomyślałyśmy, że cudownie byłoby przygotować wideo z przyjaciółmi i rodziną, którzy mnie wspominają i opowiadają historie o tym, jak się poznaliśmy lub jakie było ich pierwsze wrażenie, gdy mnie zobaczyli.

Grece Mertens zmarła 22 października w wieku 16 lat. Wiadomość o jej odejściu przekazali fanom producenci „The Voice Kids”.

W weekend otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Grace Mertens z Hamburga zmarła w wieku zaledwie 16 lat w wyniku powikłań guza mózgu. Nigdy Cię nie zapomnimy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować