×

Nie żyje Tom Lester! Aktor był znany m.in. z serialu „Nieustraszony”

Nie żyje Tom Lester! Popularny aktor zagrał m.in. w serialach „Nieustraszony”, „Domek na prerii” czy w hicie lat 60. „Green Acres”. Wraz z jego śmiercią skończyła się pewna epoka…

Życie prywatne i kariera Lestera

Tom Lester urodził się 23 września 1938 r. w Laurel (Missisipi, Stany Zjednoczone). Wychował się na farmie dziadka, gdzie m.in. łowił ryby, polował i zbierał bawełnę. Studiował chemię na University of Mississippi, a zanim w połowie lat 60. przeniósł się do Hollywood, uczył biologii w szkole w Purcell w stanie Oklahoma. Przemawiał na zgromadzeniach religijnych i szerzył słowo Boże.

Ożenił się w lipcu 2007 roku z Kaylie Lester, z która mieszkał na 250-akrowej farmie w Vossburgu w stanie Missisipi.

Po przeprowadzce poznał aktorkę Lurene Tuttle, która została jego przyjaciółką i jednocześnie trenerem aktorskim. Zasugerowała, by zaczął pracę w Little Theatre. Tom Lester posłuchał tej rady i swoją karierę aktorską rozpoczął od gry w sztukach teatralnych. Wkrótce wziął udział w castingu do postaci Eba w serialu „Green Acres”. Zwyciężył z 400 kandydatami, ponieważ jako jedyny potrafił… wydoić krowę!

Później Lester wystąpił w produkcji „Petticoat Junction”. Gościnnie pojawiał się w niektórych odcinkach crossoveru „Beverly Hillbillies”. Tom Lester otrzymywał głównie role drugoplanowe. Zagrał w filmach o zwierzętach „Benji” w 1974 roku i „Gordy” w 1994 roku. Wystąpił także w „Nieustraszonym”, „Santa Barbarze”, „Marcusie Welbym, lekarzu medycyny” i „Domku na prerii”. Po raz ostatni na ekranie można było go podziwiać w 2014 roku w komedii „Campin’ Buddies”.

Nie żyje Tom Lester

W poniedziałek, 20 kwietnia, jak donoszą zagraniczne media, Tom Lester zmarł w domu swojej narzeczonej i długoletniej opiekunce Jackie Peters w Nashville.

Zmarł w wieku 81 lat. Przyczyną śmierci były powikłania choroby Parkinsona.

Fotografie: Twitter, YouTube

Polecane

Może Cię zainteresować