×

Nie żyje sołtys wsi Kamionka. Chciał pomóc przy osach, niedługo później zmarł

Nie żyje sołtys wsi Kamionka. Został wielokrotnie użądlony przez owady, gdy chciał pomóc jednemu z mieszkańców w pozbyciu się os.

Wielokrotne użądlenia

Jak donosi portal piasecznonews.pl do tragicznego zdarzenia doszło w piątek 31 lipca wieczorem. Sołtysa wsi Kamionka Zdzisława Gierula jeden z mieszkańców Piaseczna poprosił o zdjęcie gniazda os. W trakcie interwencji mężczyzna został wielokrotnie użądlony i stracił przytomność.

Jak relacjonuje w rozmowie z PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki:

Niestety został użądlony, najprawdopodobniej wielokrotnie. Stracił przytomność. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działania prowadzono bardzo długo.

Doszło do zatrzymania akcji serca, ale ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe poszkodowanego. 53-latka przetransportowano śmigłowcem do szpitala, gdzie długo walczył o życie.

Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł w niedzielę, 2 sierpnia.

Nie żyje sołtys wsi Kamionka

Zdzisław Gierula miał 53 lata. Od 2012 roku sprawował funkcję sołtysa wsi Kamionka. O śmierci mężczyzny poinformował na Facebooku wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie Michał Rosa. Jak czytamy we wpisie:

Wczoraj nagle zmarł sołtys wsi Kamionka Zdzisław Gierula. Zdziśku byłeś sołtysem, z którym współpracowałem od samego początku. Od 9 lat… Dzięki Tobie uczyłem się Kamionki. Za szybko nas opuściłeś. Za szybko!

Z kolei na stronie internetowej urzędu miasta i gminy Piaseczno pojawił się nekrolog.

Z wielkim żalem żegnamy Ś.P. Zdzisława Gierulę, zmarłego tragicznie Sołtysa wsi Kamionka, który pełnił swą funkcję od 2012 r.

Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składają Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno i Rada Miejska w Piasecznie.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.onet.pl, natemat.pl, piaseczno.eu
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, piaseczno.eu

Polecane

Może Cię zainteresować