×

Nie żyje Sławomir Kawka. Znany muzyk i organizator imprez odszedł w wieku 58 lat

Smutne wieści ze Świecia. Nie żyje Sławomir Kawka – znany muzyk, kompozytor i organizator imprez, w tym wyborów miss. 58-latek od lat borykał się z cukrzycą. Zmarł w szpitalu na sepsę.

Kim był Sławomir Kawka?

Sławomir Kawka pochodził ze Świecia, ze znanej, muzykalnej rodziny. Już w szkole podstawowej zaczął grać na gitarze, z którą nie rozstawał się także przez całe dorosłe życie. Był laureatem festiwali wojewódzkich i ogólnopolskich. Muzyka była jego wielką pasją.

Swoją przygodę z wielką sceną zaczął na początku lat 80. w zespole Refleks. Dekadę później zdobył grand prix Pierwszych Spotkań z Piosenką w Bydgoszczy. Z grupą Flesz wygrał też wojewódzki festiwal rockowy. Razem z Adrianną Olęcką wyjechał w trasę koncertową do Francji. Występował na scenie w Opolu, współpracował ze znanymi muzykami i kapelami. Wśród nich był m.in. Don Vasyl, Roan czy Żuki. Gościnnie występował także z Edytą Górniak i Justyną Steczkowską.

Nie żyje Sławomir Kawka
Facebook

W ostatnich latach angażował się głównie w organizację lokalnych imprez. Był odpowiedzialny m.in. za Wyborów Miss Ziemi Świeckiej, a które później przerodziły się w konkurs Miss Ziemi Świeckiej i Chełmińskiej.

Nie żyje Sławomir Kawka

5 czerwca lokalne portale przekazały tragiczne wieści. Sławomir Kawka zmarł w szpitalu, po wielu latach zmagań z cukrzycą. Pojawiła się u niego sepsa, będąca nieprawidłową odpowiedzią organizmu na zakażenie.

Pod koniec maja muzyk dodał na Facebooku post, w którym napisał:

PRZYKRO. Zmarł kolega Artystyczny, najstarszy organizator konkursów Miss w Polsce HENIO Z GDAŃSKA. W tym samym czasie się leczyliśmy. Ja wygrałem ON-NIE. To Moje zdjęcie Mu przesłałem po ozdrowieniu. ŻEGNAJ

– czytamy.

Nie żyje Sławomir Kawka
Facebook

Dwa tygodnie później Sławomir Kawka dołączył do kolegi.

Muzyk w grudniu tego roku skończyłby 59 lat. Rodzinie muzyka składamy wyrazy współczucia.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij