×

Nie żyje rzecznik PKW. Tomasz Grzelewski jeszcze wczoraj prowadził konferencję

Nie żyje rzecznik PKW. Tomasz Grzelewski był znany jako człowiek wszechstronny – dziennikarz, reporter sejmowy, rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Informację o jego śmierci potwierdziła dziś rano szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Nie żyje rzecznik PKW

Jako dziennikarz Tomasz Grzelewski pracował od lat. Przez ponad dekadę miał stałe miejsce w Superstacji. Współprowadził program „Salon Polityczny”. Oprócz tego był reporterem sejmowym. Niejednokrotnie jako jeden z pierwszych podawał informacje o wynikach wyborów samorządowych, parlamentarnych czy prezydenckich.

Był zatrudniony m.in. w Polsacie i TVN. Od początku 2020 roku pracował na stanowisku rzecznika Państwowej Komisji Wyborczej. Nic nie zapowiadało tego, aby Tomasz Grzelewski miał umrzeć. Jeszcze wczoraj prowadził konferencję PKW, podczas której miało miejsce ogłoszenie wyników I tury wyborów prezydenckich.

Szefowa KBW poinformowała, że PKW zostało powiadomione o śmierci Tomasza Grzelewskiego przez rodzinę zmarłego dziś rano. Na razie nie są znane przyczyny zgonu.

Wspomnienie Tomasza Grzelewskiego

Na wieść o odejściu rzecznika PKW w sieci ukazało się wiele kondolencji od osób, które znały Tomasza Grzelewskiego osobiście. Dziennikarz Krzysztof Berenda z RMF FM napisał:

Wspaniały kolega. Bardzo dobry człowiek. Z wiecznym uśmiechem i z dobrem na dłoni.

Do śmierci rzecznika PKW odnieśli się także polscy politycy. Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej dodał na Twitterze post, w którym napisał:

Bardzo smutna wiadomość od rana. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Z kolei Adam Szłapka z Nowoczesnej skomentował:

Strasznie smutna wiadomość.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha nie może uwierzyć w śmierć Tomasza Grzelewskiego. W opublikowanym przez siebie poście stwierdził, że jeszcze przed kilkoma dniami miał przyjemność rozmawiać z nim.

Do pożegnań dołączył się również Bartosz Arłukowicz. Polityk napisał:

Tomek. Nasza ostatnia pogawędka kilka dni temu przed hotelem sejmowym. Byłeś taki zmęczony tym wszystkim. Jestem wstrząśnięty. Żegnaj.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować