×

Nie żyje polityk PiS. O jego śmierci poinformował minister Przemysław Czarnek

Nie żyje polityk PiS, związany z tą partią od 2007 roku. O śmierci Jerzego Pietrzyka poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek. W swoim mediach społecznościowych złożył kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

Był związany z Lublinem, gdzie przez wiele lat udzielał się społecznie

Jerzy Pietrzyk był politykiem Prawa i Sprawiedliwości, związanym z Lublinem. Członkiem partii został w 2007 roku. W 2019 r. objął funkcję sekretarza w okręgu lubelskim (zastąpił na tym stanowisku Marka Krakowskiego, który obecnie pełni obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie).

Jak podaje Radio Lublin, Jerzy Pietrzyk ukończył Politechnikę Lubelską. Był społecznikiem i przez wiele lat udzielał się społecznie w dzielnicy Czuby w Lublinie.

Nie żyje polityk PiS

O śmierci partyjnego kolegi poinformował poruszony minister edukacji Przemysław Czarnek. Smutne wieści przekazał we wtorek wieczorem, zamieszczając wpis w mediach społecznościowych.

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Jerzego Pietrzyka, Sekretarza Zarządu Okręgu Nr 6 Prawa i Sprawiedliwości. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom pragnę przekazać wyrazy głębokiego współczucia. Requiescat in pace

– napisał Przemysław Czarnek.

Przyczyny śmierci Jerzego Pietrzyka nie podano do wiadomości publicznej.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o śmierci innego polityka związanego z PiS. Andrzej Młyński zmarł w wieku 70 lat, był chory na COVID-19.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować