×

Nie żyje mistrzyni Europy. 31-latka zmarła na skutek powikłań po porodzie

Nie żyje mistrzyni Europy Bobana Momcilović-Velicković. Utytułowana zawodniczka zmarła 3 tygodnie po urodzeniu syna. Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa, Serbka zdobyła dwa złote medale podczas ME, które odbyły się we Wrocławiu.

Kim była Bobana Momcilović-Velicković?

Ciężko mówić w czasie przeszłym o kimś, kto miał zaledwie 31 lat, a przed sobą nie tylko sportową karierę, ale i rolę mamy.

Bobana Momcilović-Velicković była mistrzynią Europy w strzelectwie i uczestniczką igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. Zawodniczka aż 6 razy zdobywała złote medale mistrzostw Europy. Ten ostatni raz był we Wrocławiu, tuż przed pandemią. Już podczas zawodów sportsmenka była w ciąży, co widać na zdjęciu.

Po przedwczesnej śmierci zawodniczki, serbskie środowisko sportowe pogrążyło się w żałobie.

Z najgłębszym żalem informujemy o śmierci Bobany Momcilović-Velicković, wielokrotnej mistrzyni Europy w strzelectwie. Odeszła od nas w wieku 31 lat po krótkiej i poważnej chorobie

– napisała w oświadczeniu ISFF (Międzynarodowa Federacja Sportów Strzeleckich).

Nie żyje mistrzyni Europy. Zmarła „po krótkiej i ciężkiej chorobie”

W niedzielę wieczorem serbskie media poinformowały o śmierci Bobany Momcilović-Velicković „po krótkiej i ciężkiej chorobie”.

31-latka trzy tygodnie temu urodziła synka. Jednak komplikacje zaczęły się już podczas porodu. Ich przyczyną prawdopodobnie była rzucawka ciążowa (eklampsja). Młoda sportsmenka walczyła o życie przez 20 dni, a przez ostatnie 10 dni była w śpiączce (przetransportowano ją ze szpitala w Zajecarze do Belgradu).

Nie żyje mistrzyni Europy

Instagram

Prawdopodobnie gdyby lekarze zdiagnozowali chorobę wcześniej, 31-latka mogłaby nadal żyć i cieszyć się macierzyństwem.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować