×

Nie żyje Marek Lehnert. Polski dziennikarz zmarł nagle we Włoszech

Nie żyje Marek Lehnert. Wieloletni korespondent Polskiego Radia w Rzymie zmarł nagle we Włoszech. O śmierci dziennikarza poinformowała jego żona.

Nie żyje Marek Lehnert

Sylwia Wysocka, żona wieloletniego korespondenta z Rzymu, poinformowała o jego śmierci w mediach społecznościowych. Jak napisała:

Dzisiaj w Rzymie zmarł nagle mój mąż Marek Lehnert. Proszę o uszanowanie prywatności i spokoju mojej rodziny.

Marek Lehnert był dziennikarzem zarówno prasowym, jak i radiowym. Pracował w „L’Osservatore Romano” tworząc jej polskojęzyczną edycję. W Polskim Radiu przepracował 23 lata. Relacjonował dla radia z Watykanu. Przez wiele lat współpracował też z „Tygodnikiem Powszechnym” i Radiem Wolna Europa.

Od 1975 r. mieszkał w Rzymie wraz z żoną Sylwią. W zeszłym roku wydał swoją pierwszą książkę nakładem wydawnictwa Znak. Zatytułował ją „Korespondent”.

Rozstanie z Polskim Radiem

Z Polskim Radiem korespondent zakończył współpracę w marcu 2017 r. Jak poinformował wtedy na Twitterze:

Właśnie nadałem ostatnią korespondencję do Polskiego Radia. Dziękuję słuchaczom po 23 latach. Do usłyszenia gdzieś indziej

Lehnert dodał:

Radio zaproponowało mi „powrót” do Warszawy i pół etatu. Wolę czekać na wszystkich w Rzymie. Będę mógł mówić półgłosem.

Niedawno udzielił wywiadu na temat koronawirusa we Włoszech

Jeszcze kilka dni temu Marek Lehnert udzielił wywiadu dla portalu Onet.pl. Opowiadał o tym, jak wygląda obecnie sytuacja we Włoszech.

Jak zdradził Kamil Turecki, który przeprowadzał z nim telefoniczny wywiad:

Rozmawialiśmy o tym, jak Włosi radzą sobie z pandemią koronawirusa. Śmiał się, że wszyscy mają co jeść i czym oddychać, bo wszystko stoi. Martwiła go za to fala niechęci do Włochów, która przetoczyła się przez media, łącznie z tezą, że pandemia rozpoczęła się właśnie tam. Na koniec dodał kilka słów otuchy, że stawia temu wszystkiemu czoła. Śmierć Marka to wielka strata dla polskiego dziennikarstwa.

Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego dziennikarza [*]

Źródła: wiadomosci.onet.pl, polskieradio24.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować