×

Nie żyje Maja Hądzlik-Margańska. Przez 20 lat pracowała w Telewizji Publicznej

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Maja Hądzlik-Margańska. Dziennikarka przez 20 lat była związana z Telewizją Publiczną. Odeszła w wieku niepełna 65 lat.

Nie żyje Maja Hądzlik-Margańska

O śmierci dziennikarki poinformowała stacja TVP3 Bydgoszcz. Maja Hądzlik-Margańska pracowała tam od ponad 20 lat. W grudniu skończyłaby 65 lat.

Zawsze uśmiechnięta. Służyła poradami, dzieliła się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Pozostanie w naszych sercach i pamięci.

– czytamy na stronie TVP3.

Przekazano już informację o jej pogrzebie. Ostatnie pożegnanie dziennikarki odbędzie się w piątek, 2 kwietnia, o godz. 8:30 na cmentarzu Komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy.

Długoletnia dziennikarka Telewizji Publicznej

Maja Hądzlik-Margańska z wykształcenia była absolwentką teatrologii i scenografii. Zajmowała się także tłumaczeniem książek i różnych publikacji. Przełożyła takie dzieła jak: „Święta oblubienica. Maria Magdalena, Święty Graal i inne tajemnice Kościoła” Margaret Starbird czy „Gwiezdne dziedzictwo” Keitha Priesta i Lyssy Royal.

W telewizji odpowiadała za nadzór organizacyjny i merytoryczny emisji programów, odbiorem redakcyjnych audycji czy wypełnianiem pasm oprawy dnia. Współpracownicy wspominają ją bardzo ciepło i wskazują, że zawsze była chętna do pomocy. W pracy promieniowała uśmiechem i zawsze pozytywnie podchodziła do swojej pracy.

W połowie marca miał miejsce pogrzeb Piotra Świąca, także dziennikarza TVP. Zginął w wypadku samochodowym, a sprawą wciąż zajmuje się prokuratura.

Źródła: bydgoszcz.tvp.pl, kultura.onet.pl, tvp.info
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij