×

Nie żyje aktor „Pierwszej miłości”. Grał lubianą przez widzów postać

Nie żyje Lech Gwit grający w serialu „Pierwsza miłość”. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku. To wielka strata dla kina i teatru.

Aktor aktywny zawodowo od 60 lat!

Lech Gwit urodził się 1937 roku w Bydgoszczy, a aktywny zawodowo był od 1961 roku. Zagrał m.in. w Panna Nikt Andrzeja Wajdy czy w Ucieczce z kina 'Wolność' wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego.

Z kolei u Feliksa Falka wystąpił w głośnym Komorniku. Najlepiej współpracowało mu się z Jakubem Kolskim. Wystąpił w kilku jego filmach takich jak: Pogrzeb kartofla, Cudowne miejsce czy Grający z talerza.

Nie żyje Lech Gwit

Dzisiaj jednak media obiegła smutna wiadomość. Jak poinformował Związek Artystów Scen Polskich na Facebooku:

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Lech Gwit, znakomity aktor teatralny i filmowy, którego pamiętamy z kreacji stworzonych na deskach Lubuskiego Teatru, ale też w filmach Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego, Wojciecha Marczewskiego. Debiutował w 1961 roku na scenie Teatru Lalki i Maski Groteska w Krakowie. Później związany był z wieloma teatrami – we Wrocławiu, Kaliszu, Katowicach, Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Legnicy, Radomiu, Poznaniu, Gliwicach, Olsztynie i w Zielonej Górze.

Uroczystość pożegnalna odbędzie się w najbliższy piątek 1 października o godz. 12:00 w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach pod Bydgoszczą.

Spoczywaj w pokoju [*]

Uhonorowany aktor miał 84 lata.

W ostatnich latach widzowie mogą go kojarzyć z seriali tj. „Plebania”, „Pierwsza miłość” czy „Dwóch stron medalu”.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.facebook.com, kultura.gazeta.pl

Może Cię zainteresować

zamknij