×

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmarła 2 tygodnie po swoim mężu

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk – aktorka znana m.in. z ról w filmach „Kogel-mogel” czy „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. Artystka od kilku tygodni przebywała w szpitalu. Informację o jej śmierci potwierdziła rodzina.

Ponad 60 lat na scenie

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się w 1939 roku w Częstochowie. Studia ukończyła na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Od tej pory występowała na deskach teatrów, w filmach i serialach.

Artystka występowała w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie, a także Och-Teatrze w Warszawie. Popularność przyniosły jej także niezapomniane role w filmach „Kogel-mogel”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, a także serialach, m.in. „Czterej pancerni i pies”, „Zmiennicy”, „Dom”, „Złotopolscy” i „Miodowe lata”.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk
Facebook

W 2019 roku artystka została wyróżniona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jej aktywność na scenie przerwała dopiero pandemia.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk
Twitter

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk

Artystka zmagała się z ciężką chorobą. Od kilku tygodni przebywała w szpitalu. Niestety dzisiaj dotarły do mediów smutne wieści…

Krystyna Kołodziejczyk zmarła 13 września w szpitalu. Odeszła w wieku 82 lat.

Najlepiej się czuję, gdy gram i jestem potrzebna. A najgorzej wypadam w roli emerytki

– mówiła Kołodziejczyk w jednym z wywiadów.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk
Twitter

Informację o śmierci aktorki potwierdzili jej bliscy w rozmowie z Interią. Dwa tygodnie wcześniej zmarł mąż aktorki.

Bliskim artystki składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij