×

Nie żyje Kora. Wokalistka zespołu Maanam odeszła w wieku 67 lat

Nie żyje Kora Jackowska. 67-letnia artystka przegrała walkę z rakiem jajnika. Zmarła w sobotę 28 lipca nad ranem w swoim domu. Portal OKO.Press.pl jako pierwszy przekazał tę smutną wiadomość. Przy piosenkarce w ostatnich chwilach był mąż, Kamil Sipowicz, synowie Mateusz i Szymon oraz przyjaciele.

Żegnaj…

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.

Żegnają ją najwięksi, bo sama była wielka ?

Kora, czyli Olga Jackowska, przyjaźniła się z Tomaszem Raczkiem, który nie może uwierzyć w to, co się stało.

NIE ŻYJE KORA ?
Żegnaj przyjacółko! Dziękuję za Twoją niepodległość, wieczną rebelię, jaką miałaś w sobie i wolność, której się od Ciebie uczyłem.
Nigdy nie przestanę słuchać Twoich piosenek i czytać Twoich książek.

Dziękuję wszystkim za życzenia urodzinowe.❤️❤️❤️❤️????????????????

Opublikowany przez KORA Sobota, 9 czerwca 2018

8 czerwca skończyła 67 lat i dziękowała fanom za cały ten czas, karierę i wsparcie

W 2014 roku wyznała publicznie, że zmaga się z ciężkim nowotworem jajników. W tym samym czasie wyszła za mąż za swojego partnera, Marka Sipowicza.

Odeszła wielka artystka ?

Polecane

Może Cię zainteresować