×

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Aktorka znana m.in. z „Plebani” miała 87 lat

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Katarzyna Łaniewska, aktorka znana z serialu „Plebania” i komediowej serii „Kogel-mogel”.

Nie żyje Katarzyna Łaniewska

Dosłownie kilkanaście minut temu na Twitterze pojawiły się doniesienia o śmierci aktorki Katarzyny Łaniewskiej. Zmarła w wieku 87 lat. Kilka dni wcześniej trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Wyrazy współczucia oraz smutku przekazują osoby z bliskiego otoczenia aktorki oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z pierwszych osób, które poinformowały o śmierci Łaniewskiej była Anita Czerwińska, która pełni rolę rzecznika PiS-u.

Serialowa Babcia Józia

Katarzyna Łaniewska urodziła się w 1933 roku w Łodzi. Przeżyła Powstanie Warszawskie. Ukończyła wydział aktorski PWST w Warszawie. Ogromną sławę przyniósł jej serial „Plebania”. Aktorka przez kilkanaście lat wcielała się w nim w postać Józefiny.

Gwiazda wystąpiła także w takich kultowych produkcjach jak „Czterdziestolatek”, „Nikodem Dyzma” czy „Gruby”. Jednak za najważniejszy film w swojej karierze Łaniewska zawsze uważała „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego.

Ostatnio mogliśmy ją oglądać na dużym ekranie w produkcji „Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3”.

Katarzyna Łaniewska chętnie wypowiadała się na tematy polityczne, współpracowała nawet z prawicowymi mediami.

Źródła: www.tvp.info, twitter.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować