×

Nie żyje minister! Zmarł w czasie ćwiczeń wojskowych dotyczących bezpieczeństwa

Nie żyje Jewgienij Ziniczew, szef ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych Rosji. Polityk zginął w czasie ćwiczeń, które dotyczyły ochrony strefy arktycznej przed sytuacjami kryzysowymi. O jego śmierci jako pierwsza poinformowała agencja RIA Nowosti. Wcześniej mężczyzna był osobistym ochroniarzem Władimira Putina.

Nie żyje Jewgienij Ziniczew

Agencja RIA Nowosti poinformowała właśnie o śmierci ministra do spraw sytuacji nadzwyczajnych Rosji, Jewgienija Ziniczewa.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, którym kierował polityk, również wydało komunikat w tej sprawie. Oto jego treść:

Z przykrością informujemy, że szef Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew zginął na służbie, podczas międzyresortowych ćwiczeń w Norylsku mających na celu ochronę strefy arktycznej przed sytuacjami wyjątkowymi.

Jak właściwie zginął Ziniczew? Wiadomo, że miało to miejsce w czasie ćwiczeń dotyczących ochrony strefy arktycznej przed sytuacjami kryzysowymi. Polityk próbował uratować życie kamerzysty, który ześlizgnął się z brzegu do wody. Niestety, nie udało mu się i obaj mężczyźni zginęli. Minister Jewgienij Ziniczew miał 55 lat.

Kim był Ziniczew i czym się zajmował?

Swoją karierę służbową rozpoczął w organach bezpieczeństwa ZSRR, a później Rosji. Najpierw w KGB, a następnie w Federalnej Służbie Ochrony Federacji Rosyjskiej (FSO). Później był osobistym ochroniarzem prezydentów Władimira Putina oraz Dmitrija Miedwiediewa.

Przez pewien czas pełnił obowiązki gubernatora obwodu kaliningradzkiego. Z kolei od 2016 do 2018 roku był wicedyrektorem FSB. Od 2018 roku do chwili swojej śmierci kierował Ministerstwem Sytuacji Nadzwyczajnych, czyli tzw. EMERCOM.

Śmierć polityka poruszyła nie tylko jego bliskich, ale i wielu Rosjan.

Źródła: wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij