×

Nie żyje Jerzy Wilk. Były prezydent i poseł PiS zmarł w wieku 66 lat

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Jerzy Wilk, były prezydent Elbląga i poseł Prawa i Sprawiedliwości. Z partią był związany od początku jej istnienia. Zmarł w wieku 66 lat.

Nie żyje Jerzy Wilk

Jerzy Wilk od urodzenia był związany z Elblągiem, gdzie przez rok (2013-2014) pełnił funkcję prezydenta tego miasta po zwycięstwie w przedterminowych wyborach. Natomiast z partią Prawo i Sprawiedliwość miał do czynienia od samego początku jej istnienia, a więc od 2001 roku. Od 2015 roku zasiadał w Sejmie, a dokładnie w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

W 1998 r. otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jerzy Wilk był zwolennikiem budowy przekopu Mierzei Wiślanej. Przekonywał, że ta inwestycja przyniesie Elblągowi ogromne korzyści gospodarcze i społeczne oraz zapewni bezpieczeństwo.

Poseł zmarł w wieku 66 lat. O śmierci polityka za pośrednictwem Twittera poinformował Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

– napisał Sobolewski na Twitterze.

W rozmowie z dziennikarzem Interii tę informację potwierdziła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez wspomniany serwis wynika, że Jerzy Wilk od lat zmagał się z chorobą. W ostatnich miesiącach brał udział w posiedzeniach Sejmu tylko zdalnie.

Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. R.I.P.

– napisała Czerwińska.

Spływają kondolencje

Wyrazy współczucia rodzinie posła złożył w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Jak napisał na Twitterze:

Wiedziałem o ciężkiej chorobie posła Jerzego Wilka i modliłem się by ją przetrwał. Stało się inaczej. Wierzę, że jest już pośród swoich dawnych kolegów z Solidarności. Najbliższym Pana Posła składam wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju.

Kondolencje złożył także Witold Wróblewski, prezydent Elbląga:

Po południu dotarła do mnie smutna wiadomość – nie żyje Jerzy Wilk, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, były Prezydent Elbląga w latach 2013 – 2014, wieloletni samorządowiec – Przewodniczący Rady Miejskiej, radny kilku kadencji. Żonie, Dzieciom, Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach.

Źródła: www.polsatnews.pl, tvn24.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować