×

Nie żyje Janusz Szostak. 64-letni dziennikarz badał sprawę Iwony Wieczorek!

Nie żyje Janusz Szostak. Znany dziennikarz śledczy, zajmujący się m.in. sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek zmarł w wieku 64 lat. Dzień przed śmiercią opublikował na swoim Facebooku post, który prawdopodobnie wyjaśnia przyczynę jego zgonu!

Nie żyje Janusz Szostak

Dzisiaj, tj. 10 grudnia media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci Janusza Szostaka. Doniesienia te potwierdził brat dziennikarza Jerzy w rozmowie z portalem e-sochaczew.pl.

Wiadomo, że 64-latek był zakażony koronawirusem i walczył z Covid-19. Zaledwie kilkanaście godzin wcześniej sam poinformował w mediach społecznościowych o swoich poważnych problemach ze zdrowiem.

Covid nie odpuścił także mnie. Bardzo miła Ratowniczka z Błonia nie pozostawiła co do tego złudzeń

– napisał na Facebooku 9 grudnia po godz. 19.00 Janusz Szostak.

Problemy ze zdrowiem zaczęły się wcześniej

Na profilu facebookowym dziennikarza (w przeważającej części) można było zobaczyć wpisy na temat trwających konkursów. Jednak 30 listopada Szostak tak źle się czuł, że nie był w stanie rozstrzygnąć wyników jednego z nich. Napisał wtedy:

Kochani, dzisiaj o północy dobiega końca konkurs na jesienne fotografie moich książek. Jako, że jestem chory i nie w pełni sprawny rozstrzygnę go jutro lub najpóźniej w czwartek. Najlepsze prace wybiorę na podstawie pozostawionych pod nimi serduszek i kciuków, zatem macie jeszcze trochę czasu, żeby głosować.

Jednak choroba nie dawała za wygraną. Dwa dni później dziennikarz nadal był bardzo osłabiony.

Moi drodzy, co prawda obiecywałem, że dziś będzie rozstrzygnięcie konkursu na jesienne zdjęcia moich książek, lecz niestety to się nie uda. Nie zdołałem się na dobre pozbyć choroby i nie jestem w stanie być aktywnym przy komputerze czy telefonie dłużej niż 10 minut. A w tym czasie nie zdołam ogarnąć wyników konkursu. Mam nadzieję, że do niedzieli stanę na nogi i będę mógł rozstrzygnąć konkurs. Z góry dziękuję za życzenia powrotu do zdrowia. Nie będę w stanie każdemu podziękować oddzielnie…

– informował 2 grudnia Szostak.

Niestety mimo upływu dni, stan zdrowia dziennikarza nie poprawiał się. W mediach społecznościowych pisał:

Niestety nic nie wskazuje na to, aby mój stan zdrowia miał się w dniu dzisiejszym poprawić.

Wpis o ratowniczce i Covidzie, był jego ostatnim.

Kim był Janusz Szostak?

Janusz Szostak był dziennikarzem śledczym, wydawcą lokalnego tygodnika „Express Sochaczewski” i „Expressu Wieczornego”, a także redaktorem naczelnym magazynu kryminalnego „Reporter”. Pisał również dla „Wprost”.

Ponadto, był prezesem Fundacji na Tropie, która zajmuje się pomocą ofiarom przestępstw oraz poszukiwaniem osób zaginionych.

Szostak przez lata badał historię zaginięcia Iwony Wieczorek. Napisał nawet dwie książki na ten temat: „Co się stało z Iwoną Wieczorek” i „Kto zabił Iwonę Wieczorek?”.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.wprost.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować