×

Nie żyje James Lipton. Prowadzący „Za drzwiami aktorskiego studio” przegrał długoletnią walkę z nowotworem

Gospodarz amerykańskiego show „Za Drzwiami Aktorskiego Studio” zmarł po długiej walce z nowotworem. Legendarne wywiady z znanymi gwiazdami, prowadzone przez ponad 20 lat uczyniły go znaną postacią popkultury. Zmarł w wieku 93 lat.

Prowadzący znanego show

James Lipton gościł w swoim programie najlepszą śmietankę Hollywood. Byli u niego między innymi Paul Newman, Barbra Streisand, Meryl Streep, Dustin Hoffman, Robin Williams i Anthony Hopkins. „Los Angeles Times” nazwał go „rozmówcą, który mógłby zarezerwować prawie wszystkich”.

Charakterystyczny barytonowy głos Liptona i ciekawe rozmowy w studiu sprawiły, że program stał się przedmiotem do naśladowania. Will Ferrell przedstawił Liptona innym odbiorcom, podszywając się pod niego w „Saturday Night Live”.

Popularność „Inside the Actors Studio” doprowadziła do powstania scen z udziałem show w filmach i serialach. Zobaczyliśmy go na planie „Aresztowanego rozwoju” i animowanej produkcji „Family Guy”.

Nie żyje James Lipton

Urodzony w Detroit, Lipton ostatecznie przeniósł się do Nowego Jorku, aby kontynuować karierę jako performer. Występował w sztukach teatralnych i operach mydlanych. Dołączył do obsady serialu „The Guiding Light” w 1952 roku, a później został scenarzystą serialu.

Lipton pisał także dla innych seriali np. „Another World” – i produkował dla Broadwayu. Pod koniec lat 70. zajął się programami telewizyjnymi. Zrealizował kilka z legendą komedii, Bobem Hopem.

Szczyt kariery

Najbardziej znany był jednak z „Inside the Actors Studio”, które wznowiono w 2018 r. Zanim Lipton przeniósł się do Ovation TV, program zatrudniał rotacyjnych gospodarzy. Program telewizyjny był nominowany 20 razy do nagrody Emmy za czasów Liptona. Sam show został zapoczątkowany przez reżyserkę, Elię Kazań, jako warsztat dla artystów.

Oglądaliście jego programy? Będziecie tęsknić?

Źródła: www.eska.pl, www.o2.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować