×

Nie żyje Ian Holm. Znakomity gwiazdor „Władcy Pierścieni” miał 88 lat

Nie żyje Ian Holm. To smutne wieści zwłaszcza dla fanów „Władcy Pierścieni”. Znakomity aktor, który wcielił się w rolę Bilbo Bagginsa, zmarł w wieku 88 lat. O śmierci gwiazdora poinformował jego agent w wiadomości przekazanej gazecie „Guardian”.

„Szekspir”, „Hobbit” i „Władca Pierścieni”

Ian Holm był absolwentem Royal Academy of Dramatic Art. Aktor znany był ze swoich wybitnych interpretacji ról Szekspirowskich. Zanim zdobył popularność w telewizji i na kinowym ekranie, był gwiazdą Royal Shakespeare Company.

Na szklanym ekranie debiutował w „Śnie nocy letniej” z 1968 r. W 14 lat później otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie „Rydwany ognia”. Chociaż na jego koncie jest udział w wielu znanych produkcjach, znakomity aktor często wcielał się w drugoplanowe role. Ogromną popularność przyniosła mu dopiero rola Bilbo Bagginsa w filmowej adaptacji „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” J.R.R. Tolkiena.

W 1998 roku aktor otrzymał tytuł szlachecki.

Nie żyje Ian Holm

O śmierci aktora poinformował jego agent. Wiadomo, że Holm zmagał się z chorobą Parkinsona.

Z wielkim żalem informujemy, że rano 19 czerwca w wieku 88 lat zmarł sir Ian Holm. Odszedł spokojnie w szpitalu w otoczeniu rodziny i opiekunów. Czarujący, dobry, niewiarygodnie utalentowany. Będzie nam go brakować

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Ian Holm pozostawił w żałobie żonę, a także pięcioro dzieci z trzech poprzednich małżeństw aktora.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij