×

Nie żyje gwiazda polskich seriali! Niemal 2 tygodnie wcześniej odszedł jej mąż

Nie żyje gwiazda polskich seriali. 13 września w jednym z warszawskich szpitali odeszła uwielbiana przez Polaków aktorka. Miała na swoim koncie szereg wybitnych ról, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Niemal dwa tygodnie wcześniej zmarł mąż gwiazdy, ale ona nie zdążyła się o tym dowiedzieć. Krystyna Janda opublikowała w sieci wstrząsający wpis, w którym opisała dramatyczne wydarzenia z ostatnich tygodni.

Wielki smutek i żal

Śmierć Krystyny Kołodziejczyk to ogromna strata dla polskiej kinematografii. 82-letnia aktorka była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Widzowie mieli okazję poznać ją za sprawą wspaniałych kreacji aktorskich w filmach i serialach. Wystąpiła m.in. w produkcjach takich jak: „Czterdziestolatek”, „Kogel-mogel” oraz „Czterej pancerni i pies”. Krystyna Kołodziejczyk miała na swoim koncie również role w: „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Zmiennikach”, „Domu”, „Na Wspólnej, „Klanie”, „Złotopolskich” czy „Miodowych latach”. Występowała także na deskach „Och-Teatru”.

Wiadomość o jej odejściu za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała Krystyna Janda. W poruszającym wpisie wspominała, jakim człowiekiem była Krystyna Kołodziejczyk. Aktorki znały się osobiście i przez lata współpracowały.

Odeszła nagle, tuż przed wypadkiem była jak zwykle na naszej premierze i jak zwykle, trzymając mnie za guzik, opowiadała mi żart za żartem, dowcip za dowcipem. Wydawała się szczęśliwa, bardzo zadowolona z życia, opowiadała o mężu, że już jest dobrze, że lepiej.

Zaledwie dwa tygodnie temu odszedł mąż aktorki. Para przeżyła razem ponad 40 lat. Krystyna Janda przekazała w komunikacie, że ostatnie pożegnanie Krystyny Kołodziejczyk będzie wyjątkowe, gdyż tego samego dnia ona i jej mąż spoczną w jednym grobie. 

We wtorek 28 września pogrzeb Kiksy – Krystyny Kołodziejczyk i Jej męża Wiesia. Podobno, kiedy się pobierali, na ślub przyszedł pan Józef Szajna z grubym powrozem, obwiązał ich razem i powiedział – nigdy się nie rozstaniecie. Pogrzeb będzie podwójny. Kiksa upadła, straciła przytomność i nigdy jej nie odzyskała, umarła, nie wiedząc, że kilka dni po Jej wypadku umarł Jej mąż.

Nie żyje gwiazda polskich seriali

Okazuje się, że aktorka już od dłuższego czasu zmagała się z problemami zdrowotnymi. Przebywała w placówce medycznej. W tym samym czasie jej mąż, Wiesław Szyszko walczył o życie z rakiem trzustki. Mężczyzna znajdował się w hospicjum. Zmarł 1 września. Jego żona nie mogła się o tym dowiedzieć, ponieważ przebywała w śpiączce farmakologicznej. Niemal dwa tygodnie później zmarła.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 28 września 2021 r. w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta przy Placu Teatralnym. Na godzinę 12:00 zaplanowano mszę świętą. Następnie o godz. 14:00 żałobnicy odprowadzą zmarłych na miejsce wiecznego spoczynku na Powązkach Wojskowych.

Niedawno media obiegła równie zasmucająca wiadomość o śmierci lubianego przez widzów aktora z „Klanu”.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij