×

Nie żyje gwiazda disco polo. „Będzie nam Ciebie bardzo brakowało”

Nie żyje gwiazda disco polo. Jerzy Jurowiec zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 60 lat. O jego śmierci poinformował na Facebooku członek zespołu As, w którym śpiewał Jurek. Fani wokalisty są poruszeni jego odejściem.

Nie żyje gwiazda disco polo

Jerzy Jurowiec był członkiem popularnego disco-polowego zespołu As. Niestety nie zobaczymy go już na scenie. Muzyk zmarł we wtorek 25 stycznia w wieku 60 lat. Jak poinformował w mediach społecznościowych kolega z zespołu, Jurek odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.

Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację, iż po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas w dniu dzisiejszym nasz przyjaciel, muzyk, wokalista, ojciec i można powiedzieć brat — Jurek Jurowiec.

Zostawiłeś po sobie ogromną pamiątkę muzyczną, wspaniałą rodzinę oraz dobro i ciepło, którymi zawsze starałeś się obdarzać naszych odbiorców i słuchaczy. Jurek, będzie nam Ciebie bardzo brakowało

– napisał we wtorek Sławomir Trofimiuk.

Liturgia żałobna odbyła się 27 stycznia w Cerkwii p.w. św. Proroka Eliasza przy ul. ks. Aleksandra Tomkowida 6 w Białymstoku. Trumna z ciałem Jurka została odprowadzona na cmentarz w Dojlidach.

Rodzina Jurowca apelowała do żałobników, by nie przynosili kwiatów. Zamiast tego jego bliscy prosili o złożenie symbolicznej ofiary na modlitwę w klasztorach za Duszę Zmarłego.

Kondolencje zalały media społecznościowe

Fani i znajomi 60-letniego muzyka są bardzo poruszeni jego odejściem. Wielu z nich nie może się pogodzić ze śmiercią Jurka. W komentarzach pod wpisem Sławomira Trofimiuka, który pożegnał na Facebooku kolegę z zespołu As, pojawiły się kondolencje i wyrazy współczucia dla bliskich i przyjaciół zmarłego disco-polowca. Nie tylko po polsku…

Już teraz zespół As bez pana Jurka nie będzie taki sam 😢😢😢

Żegnaj, Jureczku 😢😢😢

Wyrazy współczucia dla Rodziny. Żegnaj Jurku, do zobaczenia….

Okrutnie przykra wiadomość.
Najsilniejszy człowiek Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Samochodowych w Pile.
Przyjacielska dusza
Вечная память

Zespół pieśni ludowej Rodnik składa kondolencję rodzinie i przyjaciołom Jurka. Wierzymy że odszedł w spokoju i niech odpoczywa w spokoju. Będziemy wspominać go jak wspaniałego muzyka i dobrego przyjaciela! Царствие небесное!

Taki zawsze z uśmieszkoj czołowiek.
Carstwo Niebiesnoje

Kim był Jerzy Jurowiec, członek zespołu As?

Zespół disco-polo As powstał w 1992 r. z inicjatywy Sławomira Trofimiuka, Andrzeja Sadowskiego i Jarosława Borowika. Grupa zyskała ogromną popularność w latach 90. i nagrała hity tj. „Smutne oczy”, „Szkoda łez”, „Na zamku” czy „Moja dziewczyno”.

Siedem lat później zespół zawiesił działalność, ale wrócił z utworem „Szalona miłość” w 2017 roku.

Ostatni skład zespołu As to: Sławomir Trofimiuk, Adam Snarski i Jerzy Jurowiec.

Jurek był bardzo lubianym i sympatycznym członkiem zespołu. Fanom disco-polo z pewnością będzie go brakować.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, kobieta.interia.pl, www.rmf.fm
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij