×

Nie żyje Grzegorz Szetyński. Polityk przegrał wyczerpującą walkę z COVID-19

Nie żyje Grzegorz Szetyński. Polityk, który od dawna był związany z Prawem i Sprawiedliwością, miał zaledwie 61 lat. Sprawował funkcję wicestarosty bielskiego. Samorządowiec chorował na COVID-19.

Wielka strata

Wiadomość o śmierci 61-letniego polityka trafiła do mediów za pośrednictwem wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza. Grzegorz Szetyński odszedł w poniedziałek 22 marca. Mężczyzna chorował na COVID-19. Wicestarosta był bardzo lubiany przez współpracowników. Cenili go za jego wysoką kulturę osobistą oraz umiejętności. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jego śmierć jest wielką stratą dla lokalnej społeczności.

Informację o śmierci Grzegorza Szetyńskiego potwierdzili m.in. wójt Podbielskiego Jaworza, Gmina Kozy oraz poseł Przemysław Drabek. Zmarły był mocno zaangażowany w rozmaite działania na rzecz społeczeństwa.

Wójt podbielskiego Jaworza, Radosław Ostałkiewicz opublikował na Facebooku poruszający post. Polityk nie może uwierzyć, że 61-letni samorządowiec nie żyje.

To wielka strata dla naszego powiatu, dla naszej samorządowej rodziny. Grzegorz to człowiek wielkiej klasy i kultury, wspaniały samorządowiec. Aż nie chce się wierzyć, że musimy o nim mówić w czasie przeszłym. Głębokie wyrazy kondolencji dla jego najbliższych.

Nie żyje Grzegorz Szetyński

Śmierć polityka skomentował również poseł Przemysław Drabek. Zaznaczył przy tym, że wicestarosta bielski był niezwykłym człowiekiem.

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Grzegorza Szetyńskiego. Odszedł wspaniały człowiek – kochający ojciec, społecznik, samorządowiec. Pragnę złożyć rodzinie i najbliższym wyrazy współczucia i kondolencje. Żegnaj Grzegorzu.

Post na temat Grzegorza Szetyńskiego pojawił się także na oficjalnej stronie internetowej Gminy Kozy. Z komunikatu Urzędu możemy się dowiedzieć, jakim człowiekiem był zmarły polityk. 

Z wielkim smutkiem informujemy, że dzisiaj [poniedziałek – przyp.red.], w wieku 61 lat, zmarł kozianin, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński. Człowiek wielkiego serca, zawsze uśmiechnięty, pomocny, życzliwy. Łączymy się w bólu z rodziną oraz przyjaciółmi śp. Grzegorza Szetyńskiego. Cześć jego pamięci.

Z zawodu ogrodnik

Grzegorz Szetyński wychował się w Kozach w pobliżu Bielsko-Białej. Z zawodu był ogrodnikiem. Od 2006 roku zasiadał w radzie powiatu. Reprezentował w niej swoją miejscowość. Był także członkiem zarządu powiatu. Po pewnym czasie został mianowany wicestarostą.

W 2018 roku w wyborach samorządowych Grzegorz Szetyński kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał najwyższy wynik w okręgu. Na początku marca polityk źle się poczuł i przestał chodzić do pracy. Niedługo później okazało się, że jest zakażony koronawirusem. U mężczyzny rozwinęła się choroba COVID-19. W miarę upływu czasu jego stan się stale pogarszał. Szetyński zmarł w poniedziałek po południu. Pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Niedawno do zakażenia koronawirusem przyznała się Joanna Mucha. Posłanka stwierdziła, że pomimo przestrzegania zasad bezpieczeństwa, nie zdołała się uchronić przed chorobą.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować