×

Nie żyje Gienek Loska. Zwycięzca „X Factor” miał 45 lat

W sieci pojawiły się smutne wieści. Nie żyje Gienek Loska, zwycięzca programu „X Factor”. Wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia miał 45 lat.

Kim był Gienek Loska?

W 2004 roku Gienek Loska wziął udział w programie „Szansa na sukces”. 6 lat później uczestniczył w przesłuchaniach do 3. edycji programu „Mam Talent!”. Jednak dopiero w 2011 roku wokalista zabłysnął na polskiej scenie muzycznej. To właśnie wtedy zwyciężył 1. edycję „X Factor” .

Jego debiutancki album studyjny „Hazardzista” zdobył status złotej. Choć z biegiem lat zrobiło się o nim ciszej, fanów wciąż interesowało, co dzieje się z charyzmatycznym wokalistą.

Polska Fundacja Muzyczna w 5 maja 2018 roku poinformowała, że artysta doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Z powodu problemów z komunikacją do szpitala dostał się dopiero po 11 godzinach. Została przeprowadzona operacja, po której zapadł w śpiączkę i odżywiał się przed sondę. Błyskawicznie ruszyła zbiórka funduszy na dalsze leczenie Loski.

Dzisiaj podano do wiadomości publicznej, że muzyk zmarł 9 września.

Nie żyje Gienek Loska

Jak podają białoruskie media, przyczyną śmierci był brak możliwości opieki po przebytym udarze, wynikający z epidemii koronawirusa. Do ostatnich chwil przy jego łóżku czuwała ukochana partnerka i mama.

Informację o jego śmierci podało białoruskie Euroradio. Doniesienia potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna w oświadczeniu na Facebooku.

O śmierci wokalisty poinformował także Szlak Śląskiego Bluesa na Facebooku.

Fani są zdruzgotani śmiercią Gienka Loski. W komentarzach pojawiło się wiele kondolencji i ciepłych wspomnień o muzyku:

Kapitalny Charyzmatyczny Muzyk. RIP. Świeć panie nad jego duszą.

Ale szkoda faceta śpiewał Super. Wyrazy współczucia dla rodziny

Pamiętam jak w grudniu 2001 roku na krakowskim rynku chłopak z 🎸 w samym swetrze grał i śpiewał aż czas się zatrzymał…gra teraz na łąkach Pana w tej cudownej orkiestrze…

Nie żyje Gienek Loska
Twitter
Źródła: www.fakt.pl, www.plotek.pl, teleshow.wp.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij