×

Nie żyje Ewa Żarska! Dziennikarka Polsatu zmarła nagle w wieku 45 lat

Nie żyje Ewa Żarska, dziennikarka Telewizji Polsat oraz Polsat News. Laureatka wielu nagród dziennikarskich i autorka książki miała zaledwie 45 lat. Koledzy i koleżanki z telewizji nie mogą uwierzyć, że odeszła tak nagle.

Ewa Żarska – kto to?

Ewa Żarska przyszła na świat w Piotrkowie Trybunalskim. W młodym wieku przeprowadziła się do Łodzi. To właśnie tam ukończyła studium dziennikarskie oraz filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Jej kariera dziennikarska rozpoczęła się pracy w bełchatowskiej gazecie „Fakty”.

Żarska bardzo często zmieniała pracę, a jej życie obfitowało w liczne wyjazdy. Niedługo po zakończeniu pracy w „Faktach”, znalazła zatrudnienie w Radiu Łódź. Przygotowywała materiały m.in. dla Telewizji Piotrków oraz dla Piotrkowskiej Medialnej Agencji Informacyjnej. W 2001 roku rozpoczęła pracę korespondentki z województwa łódzkiego dla  Telewizji Polsat. Przez krótki czas pracowała także dla TVN 24 w Łodzi. W latach 2006-2007 pełniła funkcję rzeczniczki prasowej Centrum Handlowego „Ptak”.

Ewa Żarska – powrót do dziennikarstwa i nagrody

W 2008 r. podjęła pracę w TV Biznes, by po jakimś czasie przejść do Polsat News Łódź. 5 lat później została korespondentką Polsat News w Londynie. Pracowała tam przez dwa lata. Od 2015 roku była reporterką w warszawskiej redakcji Polsat News. Rok później rozpoczęła pracę dla Polsat News w Łodzi.

Dziennikarka miała na swoim koncie liczne nagrody dziennikarskie. W 2017 roku otrzymała nagrodę MediaTory za reportaż śledczy „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”. O swojej publikacji mówiła:

Pedofil opisujący porwania, gwałty, w końcu morderstwa dzieci, nigdy nie został sprawdzony przez śledczych. Tak to mną wstrząsnęło, że nie wyobrażałam sobie, iż miałabym się tym nie zająć.

To właśnie dzięki wydaniu reportażu odwieszono śledztwo w sprawie Krzysztofa P. „Piotra” na wniosek Prokuratora Generalnego. Reportaż otrzymał także nominację do nagrody Grand Press 2017 w kategorii Dziennikarstwo śledcze.

Żarska była również autorką książki „Łowca. Sprawa Trynkiewicza” poświęconej Mariuszowi Trynkiewiczowi – seryjnemu mordercy i przestępcy seksualnemu.

Nie żyje Ewa Żarska

Dziennikarka zmarła w nocy z 16 na 17 kwietnia. Miała zaledwie 45 lat. Prokuratura jest w trakcie ustalania przyczyny jej śmierci.

Rodzina i przyjaciele są wstrząśnięci nagłym odejściem Żarskiej. To kolejna osoba z branży medialnej, która zmarła w ciągu ostatnich tygodni…

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować