×

Nie żyje Daisy Coleman. 23-latka z dokumentu Netfliksa popełniła samobójstwo

Nie żyje Daisy Coleman – 23-letnia bohaterka filmu dokumentalnego Netfliksa „Audrie & Daisy”. Gdy miała 14 lat, rodzice znaleźli ją wychłodzoną i leżącą na trawniku przed domem. Dziewczyna miała na sobie jedynie koszulkę i spodnie, chociaż temperatura spadła poniżej zera. Kilka godzin wcześniej doszło do ogromnej tragedii…

Poszła do kolegi swojego brata

Gdy Daisy miała zaledwie 14 lat, wybrała się do domu w Maryville w stanie Missouri (USA). Zaprosił ją tam kolega brata.

Na miejscu okazało się, że chłopak był w towarzystwie trójki znajomych. Chłopcy spożywali alkohol. Upili również Daisy.

Gdy dziewczynka była pijana do nieprzytomności, chłopcy wykorzystali są seksualnie. Swoje zachowanie zarejestrowali na telefonie komórkowym.

W kilka godzin później rodzice 14-latki znaleźli ją na trawniku przed domem. Dziewczyna miała na sobie tylko spodnie i koszulkę, była mocno wychłodzona.

Napastujący bez zarzutów?

Jak się okazało, po nieszczęściu, które dotknęło nastolatkę i jej rodzinę, zarzuty postawiono jedynie jednemu chłopcu – Barnettowi.

Co więcej, chociaż początkowo Matthew Barnett został oskarżony o napaść seksualną, to zarzuty szybko złagodzono. Chłopak był wnukiem znanego republikańskiego kongresmena.

Cztery miesiące więzienia, które i tak były zaskakująco niską karą, sąd zamienił na 2 lata w zawieszeniu. Chłopak miał też zapłacić Daisy odszkodowanie w wysokości… 1 tys. 800 dolarów.

Barnett przez cały czas utrzymywał, że Daisy chciała uprawiać z nim seks. Natomiast wideo, które wtedy powstało i mogło stanowić dowód w sprawie, zostało skutecznie skasowane i śledczy nie poradzili sobie z odzyskaniem go.

Ofiary gwałtu bohaterkami filmu Netfliksa

Myli się ten, kto sądzi, że to koniec tragicznej historii Daisy. W kolejnych latach dziewczynę prześladowali znajomi ze szkoły. Doszło nawet do tego, że podpalono dom rodziny Colemanów.

W 2016 r. Daisy po raz pierwszy próbowała się zabić. W tym samym roku ukazał się film dokumentalny na Netfliksie „Audrie & Daisy”. Produkcja opowiadała historię dwóch młodych dziewczyn, które doświadczyły przemocy seksualnej.

Audrie Pott, druga z bohaterek dokumentu, popełniła samobójstwo w 2012 roku, zaledwie 10 dni po tym, jak została ofiarą przemocy seksualnej.

Udział w dokumencie wydawał się formą terapii dla Daisy. Niestety, rzeczywistość przerosła tę młodą i śliczną dziewczynę.

Nie żyje Daisy Coleman

Gdy uratowano Daisy po pierwszej próbie samobójczej, dziewczyna usiłowała przekuć tragedię, która się jej przydarzyła, w coś dobrego i pożytecznego. Była jedną z założycielek fundacji SafeBAE (Safe Before Anyone Else), która powstała, aby wspierać ofiary przemocy seksualnej oraz ofiary szkolnych prześladowań.

Niestety, Daisy nie zdołała pomóc sobie…

Tragiczną informację przekazała mama dziewczyny.

Moja córka, Catherine Daisy Coleman, popełniła dziś w nocy samobójstwo. Była moją najlepszą przyjaciółką i wspaniałą córką. Chciałabym odebrać od niej cały ból. Nigdy nie podniosła się po tym, co ci chłopcy jej zrobili

– napisała kobieta w mediach społecznościowych.

Daisy pracowała jako modelka. Miała przed sobą całe życie. Na wielu zdjęciach się uśmiechała. Ale co tak naprawdę kryło się w jej głowie?

Od tragicznych wydarzeń minęło 9 lat. Daisy nigdy nie zdołała się z nimi uporać. Na pewno wpływ na jej psychikę miała również tragedia, która spotkała rodzinę rok wcześniej. Młodszy brat Daisy zginął w wypadku samochodowym.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować