×

Nie żyje Czesław Lasota. Fani aktora wspominają jego niezapomniane role

Nie żyje Czesław Lasota – lubiany aktor filmowy, serialowy i teatralny. Jego role znali wszyscy. Zagrał m.in. w kultowej komedii „Nie lubię poniedziałku” czy popularnych serialach komediowych „13. posterunek” i „Alternatywy 4”.

Niezapomniane role

Czesław Lasota przyszedł na świat 8 sierpnia 1932 roku w Łodzi. W 1959 r. ukończył łódzką szkołę filmową. Wkrótce w jego karierze zaczęły pojawiać się role w kultowych produkcjach.

Aktor o charakterystycznej urodzie i nietuzinkowym głosie szybko zdobył sympatię widzów. Ci pamiętają go m.in. jako pomocnika dźwigowego w „Nie lubię poniedziałku” czy różdżkarza w „Alternatywy 4”.

Nie żyje Czesław Lasota
Facebook
Nie żyje Czesław Lasota
Facebook

Aktor wziął także udział w innych popularnych produkcjach, takich jak: „Szatan z siódmej klasy”, „Hydrozagadka”, „Wielka miłość Balzaka”, „Wiosna panie sierżancie”, „Noce i dni”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „W labiryncie”, „Ogniem i mieczem”. Wystąpił w wielu popularnych serialach. Na liście znalazł się np. „Świat według Kiepskich”, „Na dobre i na złe”, „Klan” i „13 posterunek”.

Czesław Lasota związany był również z wieloma teatrami, m.in. Narodowym czy Dramatycznym w Warszawie. Występował także wielokrotnie w Teatrze Telewizji czy Teatrze Polskiego Radia. Miał na koncie wyróżnienie za rolę Biondella w „Poskromieniu złośnicy” Szekspira, a także nagrodę podczas IV FTPP w Toruniu za rolę Ojca Scholastyka w „Igraszkach z diabłem” Drdy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Nie żyje Czesław Lasota

Smutne wieści na temat lubianego aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich. We wpisie na Facebooku poinformowano, że Czesław Lasota zmarł 30 września. Aktor miał 89 lat.

Informacja o śmierci aktora poruszyła jego fanów. Ci wspominają w komentarzach niezapomniane role Czesława Lasoty i piszą wiele ciepłych słów.

Stara gwardia odchodzi

Wspaniały, kojący, inspirujący. W Niebie Radość

[*] … tego głosu się nie da pomylić …

O nie! Czesio złote serce.

Władek dźwigowy w nie lubię poniedziałku

Świetny aktor. Jako radiesteta w Alternatywy 4 genialny

Nie żyje Czesław Lasota
Facebook

Czesław Lasota pozostawał aktywny zawodowo przez ponad pięć dekad. Na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij