×

Nie żyje były senator Prawa i Sprawiedliwości! Był zakażony koronawirusem

Nie żyje były senator PiS, Stanisław Kogut. Według informacji portalu miastoNS.pl, polityk był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu w Gorlicach.

Nie żyje były senator

Jak informuje portal miastoNS.pl, w szpitalu w Gorlicach zmarł dzisiaj Stanisław Kogut, były senator Prawa i Sprawiedliwości. Kilka dni wcześniej potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

O śmierci polityka powiadomił również na swoim Twitterze, Bartłomiej Orzeł – pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze.

Nie żyje Stanisław Kogut, były senator. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Stanisław Kogut – kim był?

Stanisław Kogut urodził się 29 października 1953 roku w Białej Niżnej. Od 1989 r. działał w NSZZ „Solidarność”, w latach 1990-1998 był radnym gminy Grybów, a później zasiadał w sejmiku małopolskim.

Mandat senatora po raz pierwszy uzyskał w 2005 r., startując w wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim. Później w wyborach w 2007 roku. Ponownie wybrano go z ramienia PiS do Senatu w 2011 roku oraz 2015 roku.

Na wniosek CBA w 2017 r., prokuratura wystąpiła o uchylenie Kogutowi immunitetu, by postawić mu zarzuty korupcyjne. Bezskutecznie, bo chociaż polityk został zawieszony w prawach członka PiS-u, to senatorowie nie wyrazili zgody na jego aresztowanie. W końcu zastosowano wobec niego zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln złotych.

W 2019 r. Stanisław Kogut startował w wyborach do Senatu jako kandydat niezrzeszony. Nie uzyskał jednak reelekcji i przestał go chronić immunitet. W styczniu 2020 roku został zatrzymany przez CBA wraz ze swoim synem.

Stanisław Kogut miał 67 lat. Jak donosi Onet, były senator zmarł z powodu Covid-19.

Źródła: www.onet.pl, www.wprost.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować