×

Nie żyje Brian Howe. Słynny wokalista zespołu Bad Company miał 66 lat

Nie żyje Brian Howe! Słynny wokalista legendarnego zespołu rockowego Bad Company zmarł w wieku 66 lat. Muzyk doznał zawału serca w drodze do szpitala.

Wokalista Bad Company odszedł…

Brian Howe w środę niespodziewanie poczuł się gorzej w swoim domu i zadzwonił na pogotowie. Po przyjeździe medyków okazało się, że u piosenkarza nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Pomimo błyskawicznej reakcji ratowników wokalisty nie udało się uratować. Reanimacja zakończyła się niepowodzeniem.

Brian Howe od wielu lat miał problemy kardiologiczne. W 2017 roku przeszedł zawał serca. 2020 rok również nie był dla niego łaskawy. Pod koniec kwietnia artysta miał wypadek samochodowy, po którym ze względu na liczne złamania żeber długo nie mógł dojść do siebie.

Nie żyje Brian Howe

Menedżer muzyka Paul Easton wydał oficjalne oświadczenie w sprawie śmierci Howe:

Z głębokim smutkiem informujemy o przedwczesnym odejściu kochającego ojca, przyjaciela i ikony muzyki, Briana Howe.

Rodzina muzyka potwierdziła tę przykrą wiadomość. Siostra Howe powiedziała:

Znalezienie odpowiednich słów, aby wyrazić ból w naszych sercach związany z utratą brata, jest bardzo trudne.

Syn Howe, Michael napisał w oświadczeniu:

Czuję, że wszyscy jesteśmy umieszczeni na tym świecie z jakiegoś konkretnego powodu. Pasja do muzyki była powodem mojego ojca i cieszę się, że jego dziedzictwo przetrwa.

Brian Howe zyskał sławę głównie jako wieloletni wokalista brytyjskiego zespołu rockowego Bad Company. Do grupy dołączył w latach osiemdziesiątych i zastąpił Paula Rodgersa. Od 1994 roku poświęcał się karierze solowej. Wydał w tym czasie dwie płyty. W 2017 roku do sprzedaży trafił jego ostatni singiel zatytułowany „Hot Tin Roof”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować