×

Nie żyje Bohdan Gadomski! Śmierć przyjaciela Violetty Villas budzi wątpliwości

Nie żyje Bohdan Gadomski, dziennikarz muzyczny i publicysta. Był bliskim przyjaciel Violetty Villas i Aldony Orłowskiej. Informacja o śmierci mężczyzny pojawiła się na jego profilu na Facebooku. Okoliczności jego śmierci bada prokuratura.

Kim był Bohdan Gadomski?

Bohdan Gadomski był dziennikarzem i promotorem sztuki. Ukończył Studium Dziennikarstwa i Wiedzy o Prasie w Łodzi oraz Państwowe Studium Kultury i Oświaty w Warszawie na kierunku reżyseria teatralna.

Redagował autorskie rubryki w tygodniku „Angora” oraz „Expressie Ilustrowanym”. Opublikował liczne publikacje na temat życia i działalności Violetty Villas, Michaela Balla, Shirley Bassey i Ymy Sumac. Był także laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Pióra dla najlepszego recenzenta. Współpracował z telewizjami: TVP1, TVP2, Polsatem, TVN i Superstacją.

Spełniał się również jako autor piosenek i recenzent muzyczny. Był autorem dwóch książek biograficznych o pisarzu Andrzeju Rodanie, ostatnia ukazała się w 2019 roku. Prywatnie przyjaciel Violetty Villas i Aldony Orłowskiej.

Nie żyje Bohdan Gadomski

Wiadomość o śmierci dziennikarza pojawiła się we wtorek na jego profilu na Facebooku. Wpis opatrzony został czarno-białym zdjęciem dziennikarza.

Z wielkim smutkiem i żalem podajemy wiadomość że, po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny redaktor Bohdan Gadomski. Wszelkie informacje związane z terminem oraz miejscem pogrzebu będą podane w późniejszym terminie.

Nagła informacja wywołała wielki smutek wśród znajomych dziennikarza. Marcin Wojciechowski, prezenter i DJ Radia ZET, pożegnał go tymi słowami:

Zmarł Redaktor Bohdan Gadomski. Łódzki dziennikarz, znany także z wywiadów cyklu „Salonowe Burze Bohdana Gadomskiego” w Tygodnik ANGORA. Podziwiałem Jego przygotowanie i zaangażowanie. Był przyjacielem i znawcą twórczości Wioletty Villas. Dla mnie był osobą tajemniczą, oryginalną i oderwaną od monotonii, żyjącą w tzw. swoim świecie. Lubiłem oglądać jego nagrania, w których realizował swoje artystyczne fantazje i ignorował modę i trendy.

Natomiast Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania w komunikacie nadesłanym Plejadzie poinformował o wszczęciu śledztwa w tej sprawie:

Okoliczności śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna. O zgonie 70-latka powiadomił szpital, zwracając się o zbadanie sprawy. Mężczyzna do 6 marca 2020 roku przebywał w jednym z łódzkich szpitali, gdzie trafił w końcu lutego. Po wpisaniu, że szpitala udał się do domu zaprzyjaźnionych osób, które sprawowały nad nim opiekę. 8 marca 2020 roku rano wezwano tam pogotowie, w związku z utratą przytomności. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie 24 marca 2020, nie odzyskawszy przytomności, zmarł. Ciało zabezpieczone zostało do dyspozycji prokuratury. Śledztwo trwa, jest jeszcze zbyt wcześnie, by wyciągać wnioski. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie przekazujemy bliższych informacji

Ostatnio odeszły

Wczoraj informowaliśmy o tym, że nie żyje Paulina Sokołowska. Wybitna skrzypaczka zmarła nagle w Brukseli.

Natomiast w poniedziałek odeszła Shirley Douglas. Aktorka zmarła w wieku 86 lat.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, plejada.pl
Fotografie: Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować