×

Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Jego nagłą śmierć skomentował sam Andrzej Duda

Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Dyrektor biura „Wrocław Bez Barier” i rzecznik prezydenta Wrocławia do spraw osób niepełnosprawnych zmarł w wieku 41 lat. Pożegnał go sam Andrzej Duda.

Kim był Bartłomiej Skrzyński?

Bartłomiej Skrzyński z wykształcenia był dziennikarzem, a także wykładowcą w rodzimym Instytucie Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa. Z powodu postępującego zaniku mięśni poruszał się na wózku inwalidzkim.

Od lat wspierał działania na rzecz osób niepełnosprawnych i walczył z ich stereotypowym postrzeganiem. Mężczyzna był współautorem programu „Wrocław Bez Barier” i pracował jako rzecznik prezydenta Wrocławia do spraw osób niepełnosprawnych. To on wymyślił i spopularyzował nazwę „W-skersi” (osoby poruszające się na wózku inwalidzkim).

Skrzyński uwielbiał żużel. Miał nawet swoje miejsce na Stadionie Olimpijskim, a także był mile widziany w parku maszyn. Komentował wydarzenia żużlowe w swoich felietonach m.in. na łamach WP Sportowe Fakty.

Nie żyje Bartłomiej Skrzyński

O śmierci Bartłomieja Skrzyńskiego we wtorkowe popołudnie (15 września) poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który znał się z nim od dawna:

Odszedł. Lecz dał nam dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Nim napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś jestem w stanie tylko: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię.

Odszedł Bartek Skrzyński. Dla przyjaciół „Skrzynia”.

Nagłą śmierć 41-letniego dziennikarza skomentował także sam prezydent Andrzej Duda. Na swoim Twitterze napisał:

Zmarł Bartłomiej Skrzyński „Skrzynia”, jedna z najbardziej znanych postaci w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Był dziennikarzem, społecznikiem i rzecznikiem niepełnosprawnych Miasta Wrocław. Miał 41 lat. Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro. RiP

Spoczywaj w pokoju [*]

Źródła: www.rmf24.pl, wroclaw.wp.pl, gazetawroclawska.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij