×

Nie żyje Barby Kelly. Gwiazda zespołu The Kelly Family miała zaledwie 45 lat

Nie żyje Barby Kelly z The Kelly Family. O jej śmierci poinformowali pozostali członkowie zespołu: jej bracia i siostry. Wokalistka zmarła w wieku 45 lat.

Muzykująca rodzina

Początki zespołu The Kelly Family sięgają 1975 roku. Wtedy senior rodu, Daniel Kelly, rozwiedziony z żoną i ponownie ożeniony z opiekunką swoich dzieci, Barbarą Ann, wpadł na pomysł stworzenia zespołu złożonego z muzykujących dzieci. Jako Kelly Kids zadebiutowali w hiszpańskiej telewizji.

Wiodło im się różnie. Bywało, że musieli zarabiać muzykowaniem na ulicy i na stacjach metra, zbierając datki do kapelusza. Dzieci nie chodziły do szkoły, ponieważ ich ojciec, którego nazywały Papą Danem, nie chciał, by traciły czas na historię i matematykę, zamiast uczyć się gry na instrumentach, która według niego była najważniejsza. Na niej zresztą postanowił oprzeć finansowy byt rodziny.

Przełomem był pierwszy singiel David’s Song, po którym rodzina wyruszyła w tournée po Europie. Koncertowali w Niemczech, Austrii, Holandii, Hiszpanii, Francji i Włoszech. Ponieważ Papa Dan nie lubił dzielić się pieniędzmi z osobami z zewnątrz, członkowie rodziny musieli nauczyć się tajników produkcji, nagłośnienia i ustawiania sceny. Z czasem zaczęli być zapraszani do programów telewizyjnych.

Nie żyje Barby Kelly

Barbara Ann Kelly, która imiona otrzymała po matce, drugiej żonie Daniela, urodziła się 28 kwietnia 1975 roku w Belascoain w Hiszpanii. Razem z resztą rodziny brała udział w trasach koncertowych, między innymi do Polski, gdzie pierwszy koncert zagrali w 1994 roku.

Wśród dzieci i młodzieży zapanowała wtedy prawdziwa Kellymania. Uczniowie w szkołach wymieniali się zdjęciami idoli, próbowali naśladować ich styl ubierania, a nastolatki marzyły o randce z Angelo.

Potem rodzina wielokrotnie wracała do Polski, ale już nie w komplecie. W ramach solowych projektów nasz kraj odwiedzali Angelo, Jimmy, Patricia, Kathy i Paddy.

15 lat po śmierci ojca rodziny w 2017 roku, zespół The Kelly Family powrócił z nowym albumem studyjnym We Got Love. W ramach trasy koncertowej odwiedzili Kraków, Łódź i Gdańsk. Barby Kelly nie towarzyszyła rodzeństwu podczas tych koncertów. Był to czas, kiedy wycofała się z show biznesu z powodu problemów psychicznych.

Dzisiaj członkowie rodziny zamieścili oficjalny komunikat na Facebooku o jej śmierci:

Nasza ukochana siostra Barby zmarła po krótkiej chorobie. Na ten moment nie planujemy kolejnych oświadczeń, nadal jesteśmy w żałobie po wielkiej stracie. Będzie nam jej ogromnie brakować, ale będziemy ją mieć w naszych wspomnieniach.

Barby, znana z wykonywania utworu Break Free, zmarła 15 kwietnia w wieku zaledwie 45 lat. Jak donosi niemiecki Bild, przyczyna jej śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo tylko, że zmarła we śnie.

Źródła: www.fakt.pl, kultura.onet.pl, pl.wikipedia.org
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij