×

Nie żyje austriacka księżniczka! Maria Pietrowna Galitzine miała 31 lat

Nie żyje austriacka księżniczka Maria Pietrowna Galitzine. Była prawnuczką ostatniego cesarza Austro-Węgier. Zmarła na kilka dni przed 32 urodzinami. Informację potwierdził we wtorek jej mąż Rishi Singh.

Prawnuczka cesarza Austro-Węgier

Chociaż Maria Pietrowna Galitzine mieszkała wraz z rodziną w Teksasie, była jedną z ostatnich potomkiń monarchy austriackiego cesarza Karola I Habsburga – ostatniego władcy Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier i błogosławionego Kościoła katolickiego. Karol I Habsburg był cesarzem Austrii, królem Węgier i Czech. Oddał władzę po zakończeniu I wojny światowej.

Rodzicami przedwcześnie zmarłej księżniczki są książę Piotr Galitzin – potomek rosyjskiej arystokracji oraz prezes rosyjskiej firmy, która zajmuje się produkcją gazu i rur, oraz arcyksiężna Maria Anna – córka arcyksięcia Rudolfa z Austrii. Co ciekawe, rodzice księżniczki poznali się w jednym z nowojorskich barów.

Księżniczka wychowywała się w domu, w którym mówiło się po rosyjsku, niemiecku i francusku. Pracowała jako konsultantka ślubna w salonie w Houston. Mąż Marii jest szefem kuchni w tamtejszym hotelu.

Nie żyje austriacka księżniczka

Tragiczną informację przekazała Liga Cesarza Karola, organizacja upamiętniająca postać Karola I Habsburga. Potwierdził ją również mąż zmarłej księżniczki.

Maria Pietrowna Galitzine zmarła nagle w poniedziałek 4 maja, na kilka dni przed swoimi urodzinami. Ale do teraz ta wiadomość była skrzętnie ukrywana.

31-letnia księżniczka zmarła przez tętniaka w sercu. 3 lata temu wzięła ślub. Osierociła dwuletniego synka Maxima.

Przypomnijmy: pod koniec marca media obiegła informacja, że księżniczka Maria Teresa nie żyje. Arystokratka z dynastii Bourbon-Parma zmarła z powodu koronawirusa i stała się pierwszą ofiarą COVID-19 wśród członków rodzin królewskich na całym świecie.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij