×

Nie żyje Arianka Wasiak. To na jej leczenie Polacy uzbierali aż 9 mln zł!

Bardzo smutne wieści z Warszawy. Nie żyje Arianka Wasiak — dziewczynka, której starały się pomóc setki tysięcy Polaków. W grudniu 2021 r. u Arianki wykryto złośliwego guza mózgu. Chociaż udało się zebrać aż 9 mln zł na leczenie w Chicago, dziewczynka zmarła cztery miesiące po operacji.

Bezlitosna diagnoza

Diagnoza była bezlitosna: nowotwór IV stopnia, złośliwy guz mózgu. Słowa, które w grudniu 2021 r. usłyszeli rodzice 10-miesięcznej Arianki, brzmiały jak wyrok. Mimo to rodzice rozpoczęli walkę o życie córeczki. To była przede wszystkim dramatyczna walka z czasem. Rokowania były najgorsze z możliwych.

Guz mózgu spowodował wodogłowie. Szansę Arianki na życie wyceniono na 9 mln zł — tyle trzeba było zebrać, żeby dziewczynka mogła polecieć na leczenie do Stanów Zjednoczonych. Zbiórka wystartowała na portalu siepomaga.pl.

Moje dziecko umiera na moich oczach, nie mogę nic zrobić. […] Rozpoczynamy dramatyczną walkę z czasem o jej życie. Mamy ekstremalnie mało czasu na zebranie ogromnej kwoty 9 milionów złotych. Leczenie w USA to ostatnia szansa, by ocalić życie naszej córeczki

— pisali rodzice Arianki.

Pieniądze udało się zebrać dzięki wsparciu ponad 200 tys. osób, w tym wielu gwiazd, takich jak Martyna Wojciechowska, Tomasz Karolak, Andrzej Grabowski czy Anna Lewandowska.

Nie żyje Arianka Wasiak

Mała Arianka wyleciała na leczenie do Stanów Zjednoczonych w marcu tego roku, po leczeniu i cyklu chemii. Po miesiącu dziewczynka przeszła udaną operację, a w czerwcu wróciła z rodzicami do domu. Wieści, które nadeszły 31 sierpnia, były druzgocące… Niestety, choroba okazała się silniejsza. Mimo leczenia i udanej operacji, dziecko zmarło.

Drodzy, nie wiemy, jak to wam przekazać. […] Nagle w nocy obudził nas potworny napad padaczki i wymioty. Karetką na sygnale trafiła do szpitala, tam po tomografii stwierdzono ogromny rozsiew i krwawienie w mózgu. Lekarze robili, co mogli, konsultowali z neurochirurgią, ale stan był już zbyt ciężki. […] Po 10 miesiącach walki nasze słonko zgasło, pozostawiając po sobie ogromną pustkę oraz roztrzaskane serca rodziców i najbliższych

— przekazali rodzice Arianki.

Rodzicom Arianki składamy najszczersze kondolencje z powodu utraty córeczki.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij