×

Nie żyje Andrzej Mrozek! Aktor zasłynął m.in. z roli w filmie „Sami swoi”

Nie żyje Andrzej Mrozek! Popularny aktor filmowy i telewizyjny zasłynął przede wszystkim z ról w filmach takich jak „Sami swoi”, „Kobieta samotna”, „Szatan z 7-ej klasy” czy „Popielec”. Miał 80 lat.

Nie żyje Andrzej Mrozek

Śmierć aktora została obwieszczona na Facebooku przez Teatr Polski we Wrocławiu, z którym był związany przez ponad 30 lat. Andrzej Mrozek zmarł w wieku 80 lat. To ogromna strata dla świata telewizji i kultury.

W oświadczeniu możemy przeczytać:

 Z przykrością informujemy, że w wieku 80 lat zmarł Andrzej Mrozek – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, absolwent PWSFTiTV w Łodzi. Z naszym Teatrem związany był przez ponad 30 lat. W styczniu 2011 roku został odznaczony medalem Gloria Artis.

Kim był Andrzej Mrozek?

Andrzej Mrozek ukończył Szkołę Filmową w Łodzi. W 1963 roku rozpoczął pracę w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W latach 80. występował na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi.

Miał na koncie ponad sto ról w teatralnych i filmowych, jak również występów w telewizji i radiu. Charakteryzował go niski wzrost, przez co często otrzymywał role epizodyczne, ale które dzięki jego nietypowemu wyglądowi na długo zapadały w pamięci widzów.

Mrozek współpracował z najlepszymi reżyserami, m.in. Jakubem Rotbaumem, Krystyną Skuszanką, Jerzym Krasowskim, Henrykiem Tomaszewskim, Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą, Andrzejem Wajdą, Janem Szurmieją, Pawłem Miśkiewiczem czy Moniką Strzępką. Teatr Polski we Wrocławiu złożył kondolencje rodzinie zmarłego.

Z żalem i smutkiem żegnamy Artystę i Kolegę, pamiętając Jego charakterystyczną postać i sceniczne kreacje. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij