×

Nie żyje kolejna pielęgniarka. 52-latka przegrała walkę z COVID-19

Fatalne wieści ze Szczecinka. Nie żyje 52-letnia pielęgniarka zakażona koronawirusem. O śmierci kobiety poinformował wczoraj w mediach społecznościowych Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

Niemal 5 tys. zakażonych pielęgniarek i położnych

W raporcie z ostatniej doby resort zdrowia poinformował o kolejnym rekordzie zakażeń koronawirusem. Odnotowano aż 27 875 nowych przypadków zakażenia. Tym samym ogólna liczba zakażonych koronawirusem w kraju wzrosła do 521 640. Zmarło 7 636 osób. 

Koronawirus sieje spustoszenie również wśród tych, którzy walczą z zagrożeniem na pierwszym froncie.

Jak wynika z danych opublikowanych przez OZZPiP, tylko od 29 października z powodu zakażenia koronawirusem zmarły cztery pielęgniarki pracujące w placówkach, w których są struktury związku.

Wcześniej OZZPiP informował, że od początku pandemii walkę o życie przegrało sześć pielęgniarek, zakażonych było natomiast aż 4861 pielęgniarek i położnych. Ponad 2 tys. z nich przebywało na kwarantannie, a hospitalizacji wymagało 50, w tym sześć było w ciężkim stanie.

Nie żyje 52-letnia pielęgniarka

Wczoraj OZZPiP po raz kolejny przekazał smutne wieści. Nie żyje 52-letnia pielęgniarka ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie). 6 listopada kobieta przegrała walkę z COVID-19.

Składamy szczere kondolencje dla rodziny i koleżanek z pracy

– napisał zarząd krajowy OZZPiP na Facebooku.

To kolejna tragiczna wiadomość w ostatnich dniach. Zaledwie cztery dni temu OZZPiP informował o śmierci 54-letniej pielęgniarki z Bystrej Śląskiej. Również w tym przypadku kobieta zakażona była koronawirusem.

Warto dodać, że dane z OZZPiP dotyczą jedynie tych placówek, w których działa struktura związku. Rzeczywista liczba ofiar epidemii wśród pielęgniarek może być wyższa. A przecież z koronawirusem zmagają się również lekarze, ratownicy medyczni i pozostali pracownicy szpitali w całej Polsce.

 

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować