×

„Nie uprawiajcie seksu w święta”! Położna wyjaśnia, dlaczego to zły pomysł

„Nie uprawiajcie seksu w święta”. Zaskakujący apel położnej w mediach społecznościowych wprawił w zdumienie wszystkich internautów. Dlaczego położną tak bardzo interesuje intymne życie ludzi?

„Nie uprawiajcie seksu w święta”

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas w roku. Magia ozdób świątecznych i śnieżna aura tworzą romantyczny nastrój, który bez wątpienia sprzyja zbliżeniom między ludźmi. Pewna położna twierdzi jednak, że grudzień nie jest najlepszym czasem na zapłodnienie. Jej słowa opublikowane na Twitterze bardzo zdumiały wszystkich internautów. Ludzie zaczęli zastanawiać się, co kobieta ma na myśli.

Czy niskie temperatury nie są najlepsze dla zdrowia przyszłego dziecka? A może położna miała na myśli, że w święta powinniśmy być czyści od grzechów cielesnych?

Kobieta wyjaśniła, że spora część stosunków seksualnych odbywanych w okresie świąt kończy się ciążą. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, właśnie w tym czasie dochodzi do największej liczby poczęć. Z kolei 9 miesięcy później, czyli we wrześniu rodzi się najwięcej dzieci. Właśnie na początku jesieni oddziały położnicze przeżywają istne zatrzęsienie, a lekarze i położne mają ręce pełne roboty.

nie uprawiajcie seksu w Święta 2
Pixabay

Przygotowanie do ciąży

Użytkowniczka mhairi_m opublikowała w sieci zabawnego tweeta. Wyjaśniła, że wrzesień to w jej pracy najgorszy miesiąc, ponieważ ma wtedy miejsce największa liczba porodów.

Jak to możliwe, jest dopiero 5 września. Nie wytrzymam kolejnych 25 dni. Jeśli znasz albo lubisz jakąś położną, proszę, przestań uprawiać seks na Gwiazdkę!

W ciągu zaledwie 48 godzin wpis otrzymał aż 15 000 polubień i 4 000 udostępnień! W komentarzach pojawiły się wzmianki o tym, że nawet jeśli we wrześniu urodzi się mniej dzieci, to prawdopodobnie listopad będzie bardzo pracowity. Internauci sugerowali, że przecież listopad wypada 9 miesięcy po Walentynkach!

Warto potraktować apel położnej poważnie, ponieważ ze względu na trwającą epidemię COVID-19 pobyt w szpitalu w okresie porodu może nie wyglądać tak, jak życzyłyby sobie tego przyszłe mamy. Ponadto, należy pamiętać, że ewentualne zakażenie koronawirusem może mieć fatalne skutki dla ciężarnej.

Coraz więcej mówi się o tym, że do zajścia w ciążę należy się odpowiednio przygotować. Popularność zyskują badania genetyczne, które pozwalają określić czy połączenie materiału genetycznego konkretnych osób może skutkować wadami wrodzonymi u dziecka.

nie uprawiajcie seksu w Święta 3
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij