×

Nie mógł uprawiać seksu przez długie lata. Bał się, że zmiażdży swoją żonę

Nie mógł uprawiać seksu ze względu na swoją gigantyczną masę ciała. Mężczyzna ważył 370 kg i każdego dnia zjadał posiłki liczące kilkanaście tysięcy kalorii. Otyłość zamieniła jego życie w koszmar i sprawiła, że został przykuty do wózka. Gdy jego życie wisiało na włosku, wziął się za siebie i diametralnie zmienił wszystko.

Skrajna otyłość

2010 rok to początek koszmaru Paula Tuthilla. Właśnie wtedy mężczyzna doznał kontuzji pleców. Ze względu na problemy zdrowotne musiał więcej czasu spędzać w domu. Dolegliwości bólowe stopniowo stawały się coraz silniejsze. Mniejsza ilość ruchu sprawiła, że zaczął szybko przybierać na wadze. W pewnym momencie jego otyłość była tak duża, że nie był w stanie samodzielnie się myć, ubierać czy jeść. Stał się całkowicie zależny od opiekunek.

Niestety nawet dla specjalistów opieka nad Paulem była wielkim wyzwaniem, ponieważ jego ogromna tusza powodowała, że podniesienie go graniczyło z cudem. Zbędne kilogramy wywoływały u niego nie tylko problemy fizyczne, ale też psychiczne. Mężczyzna był załamany swoim wyglądem i nie potrafił zaakceptować tego, jak wygląda jego życie. W momencie najsilniejszego kryzysu usiłował nawet popełnić samobójstwo.

Na szczęście w porę uzyskał pomoc. Dzięki wsparciu rodziny, Paul zaczął walczyć o siebie. Zgromadził pieniądze wymagane na operację zmniejszenia żołądka. Jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu musiał pozbyć się chociaż części nadwagi. Tłuste, wysoko kaloryczne posiłki zastąpił świeżymi warzywami, chudym mięsem i zupami. Zjadał średnio 1 800 kalorii dziennie. W ten sposób udało mu się zrzucić ponad 70 kg w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Niestety nadal było to za mało, aby móc poddać się operacji.

Nie mógł uprawiać seksu

Widząc spektakularne efekty, Paul jeszcze chętniej walczył o odzyskanie swojej sylwetki. Schudł kolejne kilkadziesiąt kilogramów. W 2018 roku ważył już 215 kg. W jednym z wywiadów dla czasopisma The Sun, mężczyzna wyznał, że zmienił swoje życie z myślą o żonie i córkach. Chciał, aby wszystko wróciło do normalności. Wyznał, że otyłość spowodowała, że jego codzienność była nie do zniesienia.

Moje nogi puchły. Dosłownie czułem, że umieram. Byłem załamanym człowiekiem.

Na barkach jego 43-letniej żony, Maureen spoczęła odpowiedzialność za wychowywanie ich dzieci oraz opiekę nad mężem. Paul bardzo cierpiał, widząc że stanowi ciężar dla miłości swojego życia.

Maureen stała się moją opiekunką. Musiała opiekować się również naszymi dziećmi.

Tusza Paula była tak problematyczna, że mężczyzna nie mógł uprawiać seksu ze swoją żoną. Nie byli w stanie przebywać nawet w jednym łóżku.

Nie mogliśmy spać w jednym łóżku przez lata. Obecnie wszystko podąża właściwym torem. Powrót do udanego życia seksualnego jest na dobrej drodze. Zresztą całe moje życie się zmieniło.

Odzyskał swoje życie

Samozaparcie i chęć zmian sprawiły, że Paul odzyskał dawnego siebie. Teraz waży 95 kilogramów i pracuje jako przewodnik. Prowadzi aktywny tryb życia. Mężczyzna jest przekonany, że gdyby nie operacja zmniejszenia żołądka oraz wspaniali ludzie, którzy okazali mu wsparcie, to dziś prawdopodobnie by nie żył. Maureen także ogromnie cieszy się z metamorfozy swojego męża.

Po prostu czuję, że mam męża z powrotem.

Na przemianę nigdy nie jest za późno. Przykładem, że życie można zmienić w każdym wieku jest Mary Duffy z USA, która jako seniorka zapisała się na siłownię i została mistrzynią trójboju siłowego.

Fotografie: Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij