×

Nergal pokazał mocne zdjęcie z czasów choroby. Białaczka prawie go zabiła

8 lat temu Adama Darskiego dotknęła bardzo ciężka choroba. Kontrowersyjny muzyk długo toczył nierówną walkę z białaczką. Na szczęście nie poddał się i udało mu się wrócić do zdrowia. Teraz Nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii, wspominając jeden z najtrudniejszych okresów w swoim życiu.

Diagnoza zwaliła Nergala z nóg

Nergal od 1991 roku jest liderem metalowej grupy Behemoth. W swoim kręgu jest bardzo uznanym muzykiem, jednak w opinii publicznej zaistniał głównie przez związek z Dodą. Adam Darski związał się z piosenkarką w 2009 roku. Ich związek budził ogromne zainteresowanie mediów. Głównie dlatego, że nikt nie wyobrażał sobie związku dwóch tak różnych osób. Ostatecznie uczucie nie przetrwało próby czasu.

Nergal i doda
Twitter

W czasie związku z Dodą okazało się, że Nergal cierpi na białaczkę. W wywiadach muzyk wspomina, że od dłuższego czasu czuł się źle, jednak ignorował objawy. Do szpitala zgłosił się w sierpniu 2010 roku, gdy miał już duże problemy z oddychaniem. Wtedy usłyszał od lekarzy, że jego stan jest dużo poważniejszy, niż myślał:

Ma pan białaczkę. Dokładnie to powiedział. Nic więcej. (…) Poczekałem, aż wyjdzie i rozpłakałem się. Była ze mną Dorota, jej także pociekły łzy

nergal i doda
Twitter

Darski nie poddał się białaczce

Mimo choroby, muzyk nie poddał się ani przez chwilę. W najtrudniejszych chwilach w szpitalu towarzyszyła mu Doda. Jak mówił sam Nergal, „poznał wroga”, minął pierwszy szok i rozpoczęła się walka o powrót do zdrowia.

nergal grający na gotarze
Instagram

Przyjaciele muzyka organizowali akcję szukania dawcy szpiku, a Darski przechodził przez ciężką chemię. O trudnym leczeniu opowiedział w rozmowie z „Faktem”:

Na początku było bardzo źle. Dosłownie zgięło mnie w pół. Pamiętam, że przez kilka dni byłem tak słaby, że nie mogłem się nawet wyprostować. Czułem się kompletnie bezsilny (…). Zdarzały się noce, kiedy majaczyłem, miałem jakieś dziwne wizje. Prawdopodobnie leki tak działały. Z całego ciała owłosienie zupełnie mi zniknęło. Czułem się dość dziwnie. Cały blady, zero zarostu, jak wielki, przerośnięty niemowlak

nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii
Instagram

Nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii

Leczenie było bardzo wyczerpujące. Wcale nie dziwimy się, że tak ciężko jest wrócić do tamtych chwil. Jednak Nergal nie odcina się od tamtych wydarzeń. Właśnie opublikował zdjęcie sprzed 8 lat, do którego dołączył brutalnie szczery opis.

Drakula? Nie. To mały Nergalek w trakcie chemioterapii 8 lat temu. Szczerze mówiąc, zrobiłem to zdjęcie w czasie wizyty w toalecie. Czułem się okropnie. Dobrze być żywym. Tak dobrze być zdrowym i dalej działać!

nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii
Instagram

Nergal pokazał zdjęcie z chemioterapii, a fani nie pozostali obojętni

Post zalała fala pozytywnych komentarzy. Fani dziękowali muzykowi, że miał odwagę podzielić się z nimi tak trudnym przeżyciem:

Dziękuję ci za ten post. Mój tato przechodzi teraz przez chemię i taki post daje mi nadzieję

Nie mogę opisać, jak bardzo cieszę się, że jesteś teraz zdrowym i szczęśliwym człowiekiem??

Podziwiam, że wróciłeś do zdrowia i nadal robisz to, co kochasz najbardziej. Jesteś moją inspiracją

Może Cię zainteresować

zamknij