×

Neo-Nówka zakpiła z Glapińskiego. Internauta to wykorzystał

O skeczu, w którym kabaret z Wrocławia wyliczał grzechy Prawa i Sprawiedliwości, krytykował TVP oraz zwolenników Jarosława Kaczyńskiego, zrobiło się głośno już kilka dni temu. Jednak do tej pory nie milkną echa tego kontrowersyjnego wystąpienia na 27. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Teraz internauta porównał sławną wypowiedź prezesa NBP ze słowami Radosława Bieleckiego, który odgrywał rolę zwolennika PiS – tym samym udowadniając, jak Neo-Nówka zakpiła z Glapińskiego.

Głośny skecz Neo-Nówki o polskim rządzie

Kabaret Neo-Nówka wystąpił podczas 27. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, gdzie zaprezentował widzom uaktualniony skecz pt. „Wigilia”. Członkowie grupy – Roman Żurek, Radosław Bielecki i Michał Gawliński przedstawili rozmowę przy wigilijnym stole trzypokoleniowej rodziny, w której żyje m.in. wielbiciel „rządu Jarosława” (ojciec) oraz zwolennik opozycji (syn).

Na scenie pokazano, jak polityka dzieli polskie rodziny. Wyśmiewano rząd, TVP i wyborców PiS-u.

Żyjesz w takim kokonie informacyjnym, nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią!

– wykrzykiwał Żurek, grający rolę opozycjonisty do swojego ojca (zwolennika PiS).

Kabareciarze w swoim wystąpieniu nawiązali również do 2 miliardów złotych przekazanych dla TVP i 70 milionów wydanych na wybory kopertowe, które ostatecznie się nie odbyły.

Neo-Nówka zakpiła z Glapińskiego

Twórcy Neo-Nówki wykpili także prezesa NBP, Adama Glapińskiego. Sparodiowali jedną z jego wypowiedzi podczas konferencji prasowej, na której plątał się mówiąc o prognozowaniu poziomu inflacji. Z jego ust padło wtedy tyle liczb, że mało kto potraktował te słowa poważnie.

Jeden z internautów postanowił zrobić zabawną kompilację. Porównał wypowiedź prezesa Glapińskiego i wyśmiewającego go na scenie Bieleckiego, który odgrywał rolę zwolennika PiS. Nagranie zamieścił na TikToku. Jednak nawet on nie mógł przypuszczać, że użytkownicy mediów społecznościowych będą zachwyceni efektem końcowym.

Słuchajcie, który mówi na poważnie, a który to kabaret

– zażartował jeden z internautów.

W porównaniu do skeczu ideał

– stwierdził inny komentujący.

@jedenzwielujzw Inflacja – Glapiński kontra Neo-Nówka #inflacja#inflacjawpolsce#inflacjapis #glapinski #neonowkakabaret#neonowka#parodia#polityka#tiktokpolska ♬ dźwięk oryginalny – Jeden z Wielu

TVP Info w dosadnych słowach o skeczu Neo-Nówki. „Może oni chcą, żeby ich ktoś zamknął?”

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Instagram/YouTube (miniatura wpisu), Twitter, TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij