×

Nazywają ją „dzieckiem ze stali”. Jest chora na delecję chromosomu 6

Gdy była dzieckiem, nigdy nie płakała i zawsze miała mnóstwo energii. Dziś ma 13 lat i nadal nie odczuwa bólu, głodu ani zmęczenia. Nazywają ją „dzieckiem ze stali” i „bioniczną dziewczynką”. Kim jest Olivia Farnsworth?

Nazywają ją „dzieckiem ze stali”

Olivia Fransowrth mieszka w Huddersfield w Anglii. Pewnego dnia dziewczynka uległa wypadkowi w szkole. Upadła, a zęby przebiły jej dolną wargę. Chociaż na ustach Olivii pojawiła się głęboka rana, która bardzo krwawiła, dziewczynka zachowywała się tak, jakby nic jej nie dolegało.

Rodzice Olivii dopiero wtedy zorientowali się, że z ich dzieckiem coś jest nie tak. Wcześniej jej nietypowe zachowanie tłumaczyli sobie na różne sposoby. Uważali, że dziecko ma po prostu taki temperament.

Olivia już od najmłodszych lat zachowywała się inaczej, niż pozostałe dzieci. Nie płakała, nie męczyła się, nie odczuwała głodu. Odkąd skończyła 9 miesięcy, przestała mieć drzemki w ciągu dnia. Mimo to dziewczynce nigdy nie brakowało energii.

Dopiero po tym, jak dziewczynka upadła i przebiła dolną wargę, lekarze zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie dziecka. Wykonali szereg badań, które wykazały, że Olivia cierpi na wyjątkowo rzadkie zaburzenie związane z brakiem 6 chromosomu. Przypadłość dziewczynki uniemożliwia jej dostrzeganie niebezpieczeństwa, odczuwanie bólu, głodu lub zmęczenia. Dlatego Olivię zaczęto nazywać „bioniczną dziewczynką” i „dzieckiem ze stali”.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

Dziś Olivia ma 13 lat i jest uroczą, wesołą dziewczynką. Ale tak naprawdę historia dziecka jest niezwykle smutna. „Bioniczna dziewczynka” nie odczuwa głodu, ale to nie oznacza, że nie musi jeść. Nie czuje się senna, jednak nie oznacza to, że nie musi spać. Dziecko wymaga nieustannej troski i opieki. Przede wszystkim Olivia w wielu sytuacjach nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, nie próbuje go zatem unikać. Pozbawiona opieki rodziców może się znaleźć w ogromnym niebezpieczeństwie.

Pilnuję, żeby moja córka nie pomijała posiłków i spożywała niezbędne kalorie. Olivia co wieczór musi przyjmować tabletki nasenne. Ponadto co tydzień jeździmy z nią na kontrolne badania, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych urazów wewnętrznych lub chorób

– wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzami mama dziewczynki.

Kiedyś opisywaliśmy historię Farah Khaleck, której rzadka choroba zmieniła ciało.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),