×

10 złych nawyków dotyczących dbania o damską pochwę. Nigdy więcej tego nie rób!

Każda kobieta jest inna, ale wszystkie mają jedną cechę wspólną znajdującą się poniżej pasa – pochwę. Choć i one są tak zróżnicowane jak ich posiadaczki, służą do tego samego.

Jak się okazuje kobieca pochwa jest dość samowystarczalna, jednak o jej zdrowiu i komforcie decyduje wiele aspektów, na które masz wpływ przede wszystkim Ty sama!

Jak więc o nią zadbać? Badaniom poświęconym złym nawykom dotyczącym pochwy postanowiły przyjrzeć się bliżej dwie ginekolożki: profesor kliniczno-położnicza dr May Jane Minkin oraz dr Sherry Ross. Wyniki publikujemy poniżej.

Czego nie powinnaś robić:

1. Oczyszczać wnętrza waginy przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego środków. Pałeczki kwasu mlekowego występujące w pochwie są w zupełności samowystarczalne.

thegiflibrary.tumblr.com

Pamiętaj jednak, aby poświęcać czas na umycie skóry sromu – srom to nie pochwa. Zewnętrzne części narządów płciowych potrzebują pielęgnacji. Skóra sromu jest wrażliwa i wymaga tyle samo higienicznej uwagi i pielęgnacji, co twarz.

2. Myć pochwy zapachowym lub barwionym mydłem. Woda jest najlepszym wyborem dla tych pań, które chcą poczuć się świeżo, jednak delikatne mydło dla dzieci też nikomu nie zaszkodzi.

Problem leży w tym, iż większość kobiet uważa, że ​​im „mocniejsze” lub bardziej zapachowe jest mydło, tym lepiej. Nic z tych rzeczy! Zabarwione mydła znacznie bardziej podrażniają wrażliwą tkankę sromu.

3. Drapać się w miejscach intymnych zamiast zbadać przyczynę swędzenia.

Jest wiele powodów, przez które srom może świerzbić. Drapanie w tym przypadku nie pomoże, a wręcz przeciwnie, może zaszkodzić. Jednym z bezpiecznych produktów, które mogą pomóc zwalczyć drażliwe swędzenie jest niewielka ilość oleju kokosowego – doskonale nawilża skórę.

4. Nie zmieniać bielizny po wysiłku fizycznym.

Ciepła, wilgotna pochwa, a do tego spocone ubrania po siłowni tworzą idealne warunki do rozwoju grzybicy waginy.

5. Prowadzić samodiagnozowania i samoleczenie drożdżaków.

Wikimedia Commons

Kobiety, które to robią często narażone są na masę infekcji.

6. Zapominać o grze wstępnej przed seksem z partnerem.

Max Pixel

Gra wstępna zapewni właściwe nawilżenie podczas seksu. Stosunek, podczas gdy partnerka ma suchą pochwę może być (szczególnie dla niej) bardzo nieprzyjemny. Pamiętaj, naturalne nawilżenie jest najlepsze!

7. Zapominać o lubrykantach podczas stosunku – szczególnie, gdy pochwa partnerki jest sucha i nie możesz na nią inaczej wpłynąć.

Co prawda nie ma nic złego w używaniu lubrykantów, jeśli tylko Twoja pochwa jest sucha lub lubisz stosować dodatkowe nawilżenie. Jeśli już to robisz, upewnij się, że lubrykant będzie odpowiedni dla Ciebie i Twojego partnera.

8. Zapominać o ćwiczeniach mięśni Kegla.

Ćwiczenie mięśni kegla wzmocni mięśnie wspierające pęcherz, macicę i jelita. Pamiętaj, nigdy nie będziesz za stara, aby móc je wykonywać.

9. Używać przez długi czas jednej maszynki do golenia miejsc intymnych.

Wielokrotnie używana maszynka do golenia może podrażnić Twój srom, a tego z pewnością byś nie chciała. Zmieniaj ją więc średnio raz na dwa tygodnie.

10. Myśleć, że Twój srom ma wyglądać w określony sposób.

#vagina wall by @banksyblog „tag your girls” #repost #vaginaart

Post udostępniony przez Want To Get Waxed Downtown? (@wax_candy)

Nie można oceniać stanu pochwy po jej wyglądzie. Nigdy nie porównuj wyglądu sromu do tych, które można zaobserwować chociażby w filmach pornograficznych. Srom może mieć najróżniejszy kształt i rozmiar, także ciesz się jego wyjątkowością!

Może Cię zainteresować

zamknij