×

Położne dopuściły się skandalicznego zachowania wobec noworodków. Swoje poczynania zmieściły w sieci

Kiedy po narodzinach naszej pociechy rozdzielamy się z nią na jakiś czas, aby personel medyczny mógł wykonać podstawowe badania, wierzymy, że jest ona w dobrych rękach. Niestety, okazuje się, że nie zawsze tak jest…

W Naval Hospital w Jacksonville doszło do gotującej krew w żyłach sytuacji. Położne, zajmujące się noworodkami, nadużyły zaufania swoich przełożonych i przede wszystkim rodziców. Bawiły się swoimi małymi, bezbronnymi pacjentami, jak zwykłymi kukiełkami.

Obciążających je dowodów dostarczyły same…

Jedna z kobiet opublikowała na swoim Snapchacie zdjęcie, na którym oznajmiła światu, co naprawdę myśli na temat pracy, którą wykonuje.

Oto, co właściwie myślę na temat tych małych szatanów

Ludzie, którzy przejęli się losem maluchów, od razu wyłapali zdjęcia i zaczęli publikować je dalej w mediach społecznościowych. W końcu dotarły do władz szpitala.

Okazało się jednak, że to nie wszystko, co wydarzyło się tego dnia…

Pojawiło się także nagranie, na którym widać, jak jedna z położnych trzyma nowo narodzone dziecko w nieodpowiedni sposób i porusza nim w rytm piosenki „In the club” popularnego, amerykańskiego rapera.

Na nagraniu słychać śmiechy i szydercze słowa: „Pójdziemy za to do piekła”

Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że sytuacja miała miejsce w szpitalu wojskowym. Obie kobiety zostały dyscyplinarnie usunięte z pracy.

Staną też przed sądem wojskowym

Szpital na swoim profilu na Facebook’u opublikował oficjalne stanowisko, odnoszące się do zaistniałej sytuacji:

Dotarły do nas film oraz zdjęcia zamieszczone online. To skandaliczne, niedopuszczalne, niewiarygodnie nieprofesjonalne zachowanie i nie będzie tolerowane. Ustaliliśmy już tożsamość osób winnych całego zajścia. Położne nie będą już pracować z pacjentami. Zajmie się nimi sąd wojskowy. Powiadomiliśmy też rodziców noworodków.

Polecane

Może Cię zainteresować