×

Uważa, że w szkołach nie powinno się uczyć o II wojnie światowej. „Dla zdrowia psychicznego”

Wpływowy Instagramer powiedział w piątek w wywiadzie dla „Good Morning Britain”, że młodzież powinna mniej uczyć się o II wojnie światowej. Dlaczego tak uważa?

Powinniśmy to ograniczyć

Rozmowa o II wojnie światowej nawiązała się po czwartkowym odcinku brytyjskiej wersji reality show „The Apprentice”. Jedna z drużyn starała się określić, czy 1939, to rok rozpoczęcia wojny.

Freddie Bentley zakwestionował użyteczność nauczania o 70 milionach ludzi, którzy zginęli podczas wojny. Uważa, że dla młodzieży wydarzenia wojenne są „zbyt mocne”.

Ostatnie sondaże pokazują, że na całym świecie rośnie ignorancja na temat takich zdarzeń jak Holokaust, podczas którego zamordowano 6 milionów Żydów.

Jak mówił Bentley w „Good Morning Britain”:

Nie sądzę, aby popieranie śmierci za kraj lub mówienie, ile osób zginęło podczas wojny światowej komuś pomogło

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

FactsAreFacts!!!! My full GMB debate for those who have been jumping to the wrong conclusions!! Watch it in full before hiding behind your keyboard with abuse!!!! My point as per the interview is all about the right balance. I clearly state that I am not being disrespectful nor asking to stop teaching WW2 completely! My point is, it needs to be taught in moderation to promote mental health and focus on teaching young people real life skills and to prepare for current issues that are relevant to us such as how to get a mortgage, what are the real impact of Brexit and climate change for future generation! #GMB #mentalhealth #reallifeskills #standingupforbeterfuture Ps: vulgar abusive emails have been reported!!

Post udostępniony przez Freddie Bentley (@freddiebentleyofficial)

Sprawa jeszcze bardziej się zaostrzyła

Bentley zaognił sytuację w sobotnim poście na Instagramie. Powiedział, że chciałby, aby szkoły bardziej skupiły się na bieżących wydarzeniach, a nie wracały do przeszłości. Uważa, że nie jest ważne, jak charyzmatyczny faszystowski przywódca doszedł do władzy.

Przekonuje także, że żyjąc w społeczeństwie demokratycznym, nie musimy wiedzieć jak wprowadził brutalną politykę, która doprowadziła do śmierci na masową skalę.

[II wojny światowej] należy uczyć z umiarem, aby dbać o zdrowie psychiczne i koncentrować się na uczeniu młodych ludzi umiejętności praktycznych. […] Powinniśmy przygotować się na bieżące problemy, które są dla nas istotne. Takie jak uzyskanie kredytu hipotecznego, jaki jest prawdziwy wpływ Brexitu i zmian klimatu na przyszłe pokolenie!

Co sądzicie o całej sprawie? Czy wiedza o II wojnie światowej jest niepotrzebna?

Źródła: www.insider.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij